ولادیمیر بلاروس 1

ولادیمیر بلاروس: زیرساخت های بهبود کیفیت زندگی در شهر هوشمند نیاز است

ولادیمیر بلاروس: زیرساخت های بهبود کیفیت زندگی در شهر هوشمند نیاز است
۳٫۴ (۶۸٫۳۳%) ۱۲ رایs

ولادیمیر بلاروس با تایو از کشور بلاروس گفت: باید زیرساخت دیجیتال برای بهبود کیفیت زندگی مردم در شهر هوشمند وجود داشته باشد.

ولایدیمیر امروز چهارشنبه در نخستین کنگره جهانی فناوری های هوشمند ۲۰۱۸ در محل سالن ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی تهران افزود: بیشتر کار من بررسی روی شهرهای هوشمند است در حال حاضر در جهان خیلی از شهرهای بزرگ دنیابه ابرقدرت های  اقتصادی تبدیل می شوند و یک عقب گرد در آینده خواهیم داشت که شهرها مهمتر از کشورها می شوند.

ولادیمیر بلاروس 2

وی تصریح کرد: شهرهای پیشرو مانند سنگاپور و آمستردام در هوشمندسازی پیشرو هستند و شهرهای الگوی هوشمند سازی باید همه جوانب را در آن مدنظر داشت و به آن پرداخت و همین باعث پیچیدگی گفتمان در شهر هوشمند می شود و باید گفت و گو کرد تا این ابهامات برطرف شود.

وی ادامه داد: تعریف شهر هوشمند این است که یک شهری هوشمند است که می تواند تحرک پذیری را در منابع اصلی خود شامل مردم، سرزمین و رونق و اداره و کشور داری آن انجام دهد.

ولادیمیر افزود: اگر از زاویه ای دیگه نگاه کنیم می توانیم اینطور در نظر بگیریم که فضای دیجیتال یکی از زیرساخت ها است و باید به آن توجه کرد.

ولادیمیر بلاروس 3

وی تصریح کرد: شهر هوشمند فضاهای سنتی آن را در زیرساخت ها دارد.

وی خاطرنشان کرد: شهرهای هوشمند الگوی جدید از فضای شهری هستند که فضای شهری و تصویر آن را تغییر می دهند. در این الگوی جدید شاهد پیشرفت های تکنولوژی هستیم و می توانیم چالش ها را رفع کنیم و شرایط را برای رشد و توسعه شهروندان ایجاد کنیم.

وی اضافه کرد: آیا اینها عملی هستند یا نه؟ مثلا در آمستردام شاهد تغییرات خیلی مهم و پر بازدهی بودیم طبق آخرین تحقیقات با استفاده از تکنولوژی تغییرات ۱۰ تا ۳۰ درصد بهبود کیفیت در پارامترهای شهری دیده شده است به این معنا که ترافیک کمتر، افراد کمتری جان خود را از دست داده اند و عملکرد بهتری در فضای شهری داشته ایم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *