محمد سالاری 1

محمد سالاری: تنها با اجرای طرح یکپارچه سازی شهری امکان هوشمندسازی وجود دارد

محمد سالاری: تنها با اجرای طرح یکپارچه سازی شهری امکان هوشمندسازی وجود دارد
۵ (۱۰۰%) ۷ رایs

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران گفت: تا زمانی که مدیریت یکپارچه شهری به ویژه در شهر تهران تحقق نیابد امکان هوشمندسازی کامل و جامع محقق وجود نخواهد داشت.

سالاری امروز چهارشنبه در نخستین کنگره جهانی فناوری های هوشمند ۲۰۱۸ در محل سالن ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی تهران افزود: فاکتور بعدی برای اجرای طرح هوشمندسازی کامل تعامل با مردم است که بسیار مهم و اساسی است، چون عصر اطلاعات و فناوری است.

محمد سالاری 2

وی تصریح کرد: اتفاقاتی که در شهرهای دنیا رخ داده است این است که مردم به یک آگاهی کامل مبنی بر ضرورت هوشمندسازی رسیده اند.

وی خاطرنشان کرد: بحث هوشمندسازی یکی از مهمترین ماموریت های کشور از جمله شهر تهران است و جامعه شهرنشین با روند بسیار سریع و قابل توجه در حال افزایش است و ۶۰ تا ۸ درصد انژری دنیا در شهرها استفاده می شود. در تهران نیز ۲۵ درصد اقتصاد کشوررا در اختیار دارد و ۱،۲ میلیون گردشگر را دارد.

وی تصریح کرد: همچنین روزانه هشت هزار تن زباله تولید می شود و روزا نه ۱۸ میلیون سفردرون شهری داریم و مهمترین چالش های امروز شهر تهران برخی آلودگی هوا، مشکلات ترافیکی، مدیریت شهری، مشکلات فرهنگی و اجتمای بخصوص آسیب های اجتماعی است.

وی ادامه داد: ناایمن بودن شهر تهران به دلیل وجود ۳ هزار و ۲۶۸ هکتار بافت فرسوده و ۱۴۰۰ بافت ناپایدار یکی دیگر از چالش های شهر تهران است و اخیرا بحث منابع درآمدی پایدار و لازم برای کلانشهر تهران یکی از چالش های اصلی تصمیم گیران شهر تهران است.

وی تصریح کرد: با بروز و ظهور هوشمندسازی و ارائه خدمات عمومی نوین، اساسا هوشمندسازی شیوه ای برای تحقق توسعه پایدار شهرها است و در تقابل با آنها نیست وتنها گزینه در دسترس برای توسعه پایدار شهرها محسوب می شود.

محمد سالاری 3

سالاری اضافه کرد: برای هوشمندسازی سه فاکتور ابزار ها و تجهیزات، بسترسازی لازم، تعامل و مشارکت شهروندان و سازمان ها و نهادهای مستقر در کلانشهرها لازم است.

وی معتقد است: هوشمندسسازی کامل و جامع در کشور ما به دلیل وجود بیش از۷۰ درصد جمعیتش شهری امکانپذیر نیست مگر اینکه بحث مشارکت واقعی سازمان ها و نهادها صورت گیرد و تا زمانی که مدیریت یکپارچه شهری رخ ندهد اتفاق  نمی افتد.

وی ادامه داد: اکنون لایحه مدیریت شهری در دولت  بحث می شود و دولت فعلی به سوی تمرکز گرایی بیشتر پیش می رود که امیدواریم به زودی نهایی شود.

وی خاطرنشان کرد: یکپارچه سازی و هماهنگی دستگاهها هنوز انجام نشده است و برنامه یکپارچه هنوز محقق نشده است و بیشتر از این نمی توانیم پیش برویم مگر اینکه مدیریت یکپارچه شهری براساس تصمیم حاکمیت انجام شود.

محمد سالاری 4

وی ایجاد دغدغه در بین آحاد مردم و افزایش بودجه ها را بسیار ضروری دانست و گفت: در تهران ۱۷ هزار میلیارد تومان بودجه دارد که باید این بودجه هم افزایش داده شود.

وی تصریح کرد: تا زمانی که هوشمندسازی و شفاف سازی صورت نگیرد نمی توان مشکلات و چالش های جدی را حل کرد. شورای اسلامی شهر تهران تنها راه نجات کشور و تهران به عنوان یک از مطالبات جدی مردم بحث شفاف سازی و هوشمندسازی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *