دکتر پیروز حناچی 1

دکتر پیروز حناچی: شرایط حاکم در کشور آمادگی جهش در فناوری ها را دارد

دکتر پیروز حناچی: شرایط حاکم در کشور آمادگی جهش در فناوری ها را دارد
۵ (۱۰۰%) ۱۱ رایs

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: شرایط حاکم در کشور آمادگی جهش در زمینه توسعه فناوری ها و هوشمندسازی را به وجود آورده است که مهمترین آنها تامین زیرساخت های و نیروهای انسانی تحصیل کرده است.

حناچی امروز چهارشنبه در نخستین کنگره جهانی فناوری های هوشمند ۲۰۱۸ در محل سالن ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی تهران افزود: امیدواریم در تلاش های دوره حاضر بتوانیم از نیروی انسانی به عنوان یک فرصت برای توسعه فناوری ها استفاده کنیم.

دکتر پیروز حناچی 2

وی اظهار داشت. امروز موضوع مهم و اساسی موضوع دانایی است. اقتصاد دیجیتال نیز برای ما به عنوان یک مبحث مهم است.

وی ادامه داد: در شرایطی هستیم  شاید در ۱۵ سال پیش نمی توانستیم نسبت به این موضوع خوب صحبت کنیم اما امروز زیرساخت های توسعه فناوری های اطلاعات در کشور فراهم است.

وی تصریح کرد: ما برای هوشمندسازی نیازمند برنامه ریزی هستیم و مردم از سرویس هایی هماند اسنپ، دیجی کالا و دیگر زیرساخت ها استفاده می کنند اما هنوز از خیلی از اینها به خوبی استفاده نکرده ایم و این یک چالش جدی است و باید با حمایت از دولت این سرویس ها را توسعه داد.

دکتر پیروز حناچی 3

حناچی ادامه داد: سرمایه گذاری عظیمی در شهرداری تهران برای توسعه این فناوری های انجام شده است و از دهه ۷۰ شروع شده است و امروز این فناوری در وضعیت قابل قبولی قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: برای توسعه شهرهای هوشمند نیازمند چند محور هستیم که یکی از آنها اقتصاد هوشمند است و اکنون کمتر کسی پیدا می شود که اسکناس در جیبش باشد چون  سرویس های هوشمند توسعه یافته است.

حناچی اظهار داشت: اگر کشورهایی مانند ملبورن در اینی زمینه توسعه یافته است ناشی از سرمایه گذاری است ویکی از فاکتورهای توسعه فناوری شفافیت است و این یکی از چالش های مدیران است و باید نسبت به آن جوابگو باشند و باید از جنبه های مثبت آن نیز استفاده کنیم.

حناچی افزود: ما زیرساخت های پیوستگی و در اشتراک گذاشتن اطلاعات را داریم و باید دولت در این زمینه همکاری کند مانند ملبورن که دولت سرمایه گذاری خوبی در این زمینه انجام می دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *