دکتر محمدعلی فقیهی 1

دکتر محمدعلی فقیهی: باید به سمت شهروند هوشمند حرکت کنیم

دکتر محمدعلی فقیهی: باید به سمت شهروند هوشمند حرکت کنیم
۲٫۳ (۴۶٫۶۷%) ۲۷ رایs

دبیر ستاد توسعه فناوری اطلاعات ریاست جمهوری گفت: یکی از برنامه های جدی ما باید این باشد که حتما به سمت شهروند هوشمند هم حرکت کنیم.

دکتر فقیهی امروز چهارشنبه در نخستین کنگره جهانی فناوری های هوشمند ۲۰۱۸ در محل سالن ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی تهران افزود: اگر همه کارها را در مجموعه شهر هوشمند برویم اگر توجه به شهروند هوشمند نداشته باشیم این تکنولوژی ها دردی را دوا نمی کند.

وی تصریح کرد: باید محیط زندگی ما متناسب با تحول دیجیتال باشد چون به عنوان  یک ترند جدید در دنیا مطرح است و بحث حمل و نقل یکی دیگر از ابعاد است که باید به سمت هوشمندی برود، بحث اقتصاد و شهروند هوشمند هم بسیار مهم است.

دکتر محمدعلی فقیهی 2

وی تصریح کرد: مردم هم باید خودشان را توانمند کند و غیر از اینکه کنش پذیر هستند کنش گر هم باشند و با اقداماتی که انجام می دهند تحولات را در شهرشان ایجاد کنند.

فقیهی افزود: برای این تحولات نیازمند محیط جدید و اکوسیستم هستیم راهکار توسعه شهر هوشمند توسعه استار تاپ های شهر هوشمند است.

وی اضافه کرد: اگر دولت فضای کاری را باز کند مردم خودشان راه را باز می کند تا مشارکت مردم هم بیشتر شود.

وی خاطرنشان کرد: نباید ما نیازمند هیچگونه کمک از طرف دولت باشیم و باید دولت  جلوی فعالیت این استارت آپ ها را نگیرد. اگر دولت نقش تسهیل کننده داشته باشد می توانیم نقشی برای دولت در این زمینه هم داشته باشیم.

دکتر محمدعلی فقیهی 3

وی حمایت از نوآوری در دانشگاه ها، سرمایه گذاری داخلی و خارجی را ضروری دانست و گفت: حمایت های ما باعث شده بخشی از سرمایه گذاران خارجی به این مقوله ورود پیدا کنند. اکنون خیلی از شرکت های بزرگ در کشو در حوزه اقتصاد دیجیتال فعالیت دارند.

وی تصریح کرد: ما برنامه حمایت از شرکت های دانش بنیان را داریم و ۳ هزار و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان از تسهیلات مشخص شده استفاده می کنند، معافیت از سربازی، معافیت مالیاتی و چندین مورد حمایت از این شرکت ها را انجام داده ایم.

دکتر محمدعلی فقیهی 4

فقیهی ادامه داد: سه مرکز نوآوری را پیش بینی کرده ایم و امیدواریم با حمایت از رساله های دکتری بتوانیم نیروی انسانی آنها با مشارکت بخش خصوصی تامین شود و کسب و کارهایی را شکل دهیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *