فناوری اطلاعات در صنعت گردشگری

فناوری اطلاعات در صنعت گردشگری

فناوری اطلاعات در صنعت گردشگری
لطفا به این پست رای دهید

فناوری اطلاعات در صنعت گردشگری و یا Internet of Technology و یا همان IT که این روزها به گوشمان خیلی آشنا است فناوری نوینی است که مبنای کار آن بر پایه ی دریافت داده ،پردازش آن و انتقال آن به دستگا های دیگر مبتنی بر فناوری اطلاعات می باشد.بر اساس این فناوری می توانیم سطح کیفی مردم را بهبود ببخشیم و روند پیشرفت شهر ها سرعت بیشتری ببخشیم.

حال باید ببینیم آیا این پیشرفت فناوری تاثیری بر صنعت گردشگری کشور دارد یا خیر؟فناوری اطلاعات چه تاثیری بر صنعت گردشگری دارد و این چگونه است؟

 

فناوری اطلاعات در صنعت گردشگری

تاثیر فناوری اطلاعات بر صنعت گردشگری کشورهای توسعه یافته و درحال توسعه

فناوری اطلاعات در صنعت گردشگری

تحقیقاتی که از کشورها طی سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۶ انجام شده است  نشان می دهد که این فناوری اطلاعات بر صنعت گردشگری تاثیر بسیار زیادی داشته است.بدلیل اینکه این فناوری بر ارتباطات بهتر بین کشورها تاثیر می گذاردو می توانند جاذبه های توریستی را از طریق انتقال اطلاعاتی تصویری و یا فیلم ها بهتر انتقال داد.تاثیر فناوری اطلاعات بر جاذبه ی توریست ها به کشور در کشور های توسعه یافته بسیار بیشتر از کشور های در حال توسعه می باشد.

هرچه قدر که فناوری اطلاعات کشوری پیشرفته تر باشد و شهر های هوشمند مبتنی بر فناوری اطلاعات بیشتر باشد جذب توریست به این کشورها بیشتر می شود.زیرا فناوری اطلاعات رابطه مستقیمی با اقتصاد پایدار کشور دارد .هر چقدر اقتصاد کشورها بهتر باشد پیشرفت در همه ی زمینه های گردشگری و رفع نیاز گردشگران راحت تر میشود و امکانات خدمات رایانه ای ، سیستم حمل و نقل، هتل های هوشمند و … در اختیار گردشگران قرار می گیرد.

همانطور که گفته شد صنعت گردشگری یکی از قطب های صنعتی مهم کشور می باشد.هر چقدر کشور در این صنعت موفق تر باشد رشد اقتصادی کشور نیز به همان اندازه بیشتر می شود.صنعت گردشگری به میزان ۹ درصد سود ناخالص جهانی را شامل می شود.

استفاده از فناوری اطلاعات در صنعت گردشگری به کاهش هزینه ها ، افزایش رونق اقتصادی و عملکرد بهتر این صنعت در کشور می شود. تکنولوژی فناوری ارتباطات و فناوری همانطور که از نامش پیداست از زیر ساخت های اصلی این صنعت می باشد.که بدون استفاده از این فناوری نوین در زمینه ی گردشگری کشور در این صنعت موفق نخواهد شد.

 

 صنعت هتل داری و رزرو بلیط و فناوری اطلاعات

به عنوان مثال یکی از کاربرد های مهم فناوری ارتباطات و اطلاعات این است که گردشگران می توانند با توجه به امکانات و خوایته های خود امکان رزور بلیط را از قبل از سفر خود داشته باشند.از این طریق گردشگران می توانند با خیالی آسوده از طریق برنامه های مبتنی بر فناوری اطلاعات از هتل مورد نظر خود با استفاده از تصاویر و از راه دور بازدید کنند و به رزور آن اقدام کنند.

در صنعت هتل داری نیز فناوری اطلاعات نقش مهمی را ایجاد می کند.با استفاده از انتقال اطلاعات زیاد می توان با مدیریت آموزشی پرسنل هتل جوی صمیمی و راحتی را با مسافران ایجاد کرد.

داشتن اتاق هایی هوشمند در هتل ها می تواند تا حجم زیادی از رضایتمندی گردشگران را به همراه داشته باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *