فناوری اطلاعات در صنعت هواپیمایی

فناوری اطلاعات در صنعت هواپیمایی

فناوری اطلاعات در صنعت هواپیمایی
لطفا به این پست رای دهید

فناوری اطلاعات در صنعت هواپیمایی و دیگر صنایع وارد جای جای زندگی ما شده و همه جا خودش را نشان می دهد.و در همه ی صنعت ها از این فناوری استفاده می شود.فناوری اطلاعات برای بهینه سازی و انتقال حجم زیادی از اطلاعات به مردم وارد شده است.این فناوری سبب شده است که مدیران و مسئولان برای رفع نیاز های مردم شهروندی که با فناوری اطلاعات سروکار دارند راه حل های جدید و نوینی ارائه دهد.

این فناوری در صنعت هواپیمای نیز باعث شده که در این صنعت تحولات زیادی رخ دهد. ازجمله هواپیماهای بدون سرنشین و یا ابزار هوشمند فناوی اطلاعات برای راحتی بیشتر مسافران که در ادامه به آن می پردازیم. در ادامه کاربرد به فناوری اطلاعات در صنعت هواپیمایی می پردازیم.

 

فناوری اطلاعات در صنعت هواپیمایی

استفاده از تلفن های همراه شخصی در هوا پیماها

فناوری اطلاعات در صنعت هواپیمایی

اخیرا یکی از شرکت ها سیستمی را تولید کرده است که مسافران هوایی بتوانند در طول پرواز از تلفن همراه هوشمند خود استفاده کنند.این قضیه در قبل امکان پذیر نبوده و مساوفران باید تلفن همراه خود را خاموش می کردن.این یکی از فناوری های جدید شرکت پاناسونیک هست که واترفرونت نام دارد.

مسافران با استفاده از این سیستم می توانند در مسافرت های هوایی خود از تلفن همراه خود بهره ببرند.این مساله برای مسافرت های هوایی طولانی بسیار کارآمد هست.

به وسیله این سیستم مسافران حتی می توانند از اینترنت هوایی نیز استفاده کنند.این پیشرفت یک تحول عطیم در زمینه صنعت هواپیمایی است که مورد استقبال مسافران قرار گرفته است.

حتی با استفاده از این سیستم مسافران به راحتی می توانند به وسیله وای فای و یا بلوتوث تلفن همراه هوشمند خود را به صفحه نمایش جلوی صندلی خود وصل کنند و این صفحه نمایش را کنترل کنند و حتی فیلم های مورد علاقه خود را تماشا کنند.

صندلی های هوشمند و استفاده از اینترنت در طول سفر های هوایی

جدیدا صندلی های هوشمندی تولید شده که یک نمایشگر بزرگ و با رابط کاربری بسیار ساده در اختیار هر کدام از مسافر ها قرار می گیرد.
علاوه بر آن برخی از شرکت ها شروع به ساخت سیستمی کرده اند که امکان استفاده از اینترنت را در طول سفر به مسافران می دهد . از طریق این سیستم حتی می توانید از گوشی خود ویا صفحه نمایشگر خود به خدمات اینترنتی متصل شوید و با آن کار کنید.علاوه بر آن نکنه قابل توجه آن جاست که این سیستم آنقدر ارزان است که هر شرکت هواپیمایی می تواند برای هر مسافر یکی از این سیستم های اینترنتی قرار دهد.

این سیستم ها در پرواز های طولانی مدت می تواند اسباب سرگرمی مسافران را فراهم کند و این امکان را به مسافران می دهد که از وقت خود بهتر استفاده کنند.

 

ساخت هواپیما های بدون سر نشین

این هواپیماها که با استقبال زیادی روبرو شده است بر مبنای فناوری اطلاعات است و بر اساس برنامه هایی که برایش تعیین شده در مسیر مشخصی پرواز می کند.

یکی از اهداف و کارایی این هواپیماها رساندن محصولات به دست مشتریان است.این هواپیما ها مزیت های زیادی از قبیل کاهش ترافیک های هوایی کاهش صدا و آلودگی های آن، افزایش سرعت ارسال بسته های پستی می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *