فناوری اطلاعات در صنعت نفت چه نقشی دارد؟

فناوری اطلاعات در صنعت نفت چه نقشی دارد؟
لطفا به این پست رای دهید

فناوری اطلاعات در صنعت نفت پیشرفت هایی در زمینه علم و دانش و تجیهزات سیستماتیک و در همه ی صنایع داشته و باعث شده ما این فناری را در همه ی صنایع به هدف بهبود کیفی زندگی مردم و دستیابی به توسعه فناوری و اقتصادی پایدار داشته باشیم.

این فناوری در صنعت نفت نیز تاثیرات به سزایی داشته است.در این مقاله سعی داریم به بررسی تاثیرات فناوری اطلاعات در صنعت نفت بپردازیم

تاثیر فناوری اطلاعات در صنعت نفت به این گونه است که اطلاعات ذخیره شده در سیستم ها مجهر به فناوری اطلاعات و مدیریت دانش به همراه تجهیزات مدرن برای یافتن پالایشگاه های نفتی و پروسه آنالیز کردن و تولید محصولات نفتی باعث پیشرفت های زیادی شده است.

 

چگونه می توان فناوری اطلاعات را در صنعت نفت به یک پایداری رساند؟

فناوری اطلاعات در صنعت نفت

برای استفاده بهینه از این فناوری در صنعت نفت نیازمند انجام موارد زیر از سوی مدیران سازمان های وابسته به صنعت نفتی می باشد:

  1. دانش استفاده از فناوری اطلاعات و استفاده از تجهیزات مدرن به کارمندان شرکت باید در دستور کار شرکت های نفتی باشد.
  2. مدیران شرکت ها باید در بخش وظایف فناوری اطلاعات که دارای ۳ بخش اصلی دریافت داده ها و پردازش متن و انتقال و ارتباطات هست کنترل و مدیریت داشته باشد.
  3. به دلیل پیچیده و پسترده بودن سیستم های فناوری اطلاعات باید توجه کنیم که در استفاده از آن دقت لازم را داشته باشیم.

 

چگونه می توان با استفاده از فناوری اطلاعات استفاده بهینه ای از نفت داشت

عوامل زیادی تاثیر دارند تا ما به استفاده بهینه از نفت با استفاده از فناوری اطلاعات برسیم که در زیر به آن اشاره می کنیم:

 

حسابرسی هزینه ها

با استفاده از فناوری اطلاعات می توانیم هزینه ها را براورد کنیم و به حساب رسی آن ها بپردازیم. می توانیم میانگین هزینه در قسمت ها مختلف اکتشاف منابع و استخراج نفت و هزینه های مورد نیاز را بر آورد کنیم

 

نقش پشتیبانی و حیاتی فناوری اطلاعات در صنعت نفت

فناوری اطلاعات هم نقش حیاتی و هم نقش پشتیبانی در صنعت نفت را بر عهده دارد.در بخش های مالی و انجام عملیات های حسابرسی براورد هزینه ها فناوری اطلاعات نقش حیاتی را بازی می کند یعنی بدون آن این امر امکان پذیر نمی باشد و با این حال دارای نقش پشتیبانی نیز در صنعت نفت نیز می باشد. نقش پشتیبانی به این معنی است که با استفاده از فناوری اطلاعات فعالیت ها بهتر انجام می پذیرند.

 

نقش راهبردی فناوری اطلاعات در صنعت نفت

با استفاده از فناوری اطلاعات می توانیم به راهکار های نوین و خلاقانه برای کسب رتبه ی بالا تر در رقابت های جهانی ، بهینه سازی و بهتر شدن بخش تولید و کارایی و یافتن راه حل هایی برای فروش بیشتر دست پیدا کرد.

به عنوان مثال در بخش کشف منابع نفتی جدید می توانیم از دستگاه ها و تجهیزاتی مبتنی بر فناوری اطلاعات استفاده کنیم تا با صرف زمان و هزینه های کمتری به منابع جدبید نفتی برسیم.با استفاده از دوربین های دیجیتالی می توانیم از مناطق مختلف عکس برداری کنیم و به بررسی محل های چاه های نفتی بپردازیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *