فناوری اطلاعات در صنعت بیمه

فناوری اطلاعات در صنعت بیمه چه نقشی دارد؟

فناوری اطلاعات در صنعت بیمه چه نقشی دارد؟
لطفا به این پست رای دهید

فناوری اطلاعات در صنعت بیمه پیشرفت زیادی دارد، انسان ها از زمان پیدایش خود تا کنون در حال کسب تجربه ، آزمایش و انتقال اطلاعات به هم نوعان خود هست.و روز به روز با پیدایش تکنولوژی های جدید به میزان این اطلاعات افزوده می شود. فناوری اطلاعات به معنی مجموع این اطلاعات در جهت پیشبرد اهداف سازمان ها می باشد. اکنون به عصری وارد شده ایم که تکنولوژی و هوشمند سازی و استفاده از الکترونیک در صنایع و سازمان ها حرف اول را می زند.و باعث ایجاد نوآوری های خلاقانه در همه ی صنایع شده است

صنعت بیمه نیز به دلیل اینکه خواستار یکپارچه سازی خود بادیگر صنایع پیشرفته می باشد سعی کرده است که از فناوری اطلاعات در صنعت خود استفاده کند.در این مقاله به بررسی وضعیت وجود فناوری اطلاعات در این صنعت می پردازیم.

 

کاربردهای فناوری اطلاعات در صنعت بیمه

فناوری اطلاعات در صنعت بیمه 1

با استفاده از فناوری اطلاعات مردم توانسته اند با ایده هایی خلاقانه و نوین به کسب و کار خود رونق ببخشند. نوآوران در صنعت بیمه نیز همواره به دنبال راه حلی بوده اند تا بتوانند صنعت بیمه را رو به بهبود بکشانند.از این رو از اطلاعات ذخیره سازی شده در مورد کابران خود در سیستم های مجهز شده به فناوری اطلاعات استفاده بهینه کرده اند.

حتی با استفاده از برخی نرم افزار ها که بر روی گوشی های هوشمند کاربران نصب شده است توانسته اند نفوذ بیشتری به مردم پیدا کنند.

در صنعت بیمه از طریق تولید و نصب برنامه هایی بر روی گوشی های هوشمند می توان ارتباط نزدیک تری با کاربران داشت و بر اساس نیاز های کاربران به رفع نیاز های آنها پرداخت.

در فناوری اطلاعات حجم زیادی از اطلاعات کاربران ذخیره شده است می توانیم با دسترسی به آن ها اطلاعات کاربران خود را بسنجیم و از طریق این اطلاعات می توانیم با وضع قوانین جدید کاربران بیشتری برای صنعت بیمه پیداکنیم که در زیر به آن ها می پردازیم.

 

بیمه عمر و فناوری اطلاعات

همانطور که گفته شد سیستم کلی فناوری اطلاعات بر اساس یک سیستم دقیق نظارت مستقیم بر اطلاعات اشخاص هست. بیمه عمر رابطه مستقیم بر سلامت افراد دارد.

سلامت افراد به وسیله اطلاعات ذخیره شده در سیستم های فناوری اطلاعات سابقه ی سلامت افراد بررسی می شود و بر اساس سوابق پزشکی آن ها قرار داد بیمه عمر انجام می شود.

 

فناوری اطلاعات در صنعت بیمه خودرو

بیمه خودرو در سال های گذشته به گونه بوده است که هر کسی سن کمتری داشته باید مقدار بیشتری برای بیمه ی خودروی خود پرداخت می کرده است.هم اکنون بیمه خودرو با استفاده فناوری اطلاعات که سبب می شود دستگاه های زیادی به یکدیگر متصل شوند و ابزار کنترل و نظارت قدرتمندی دارد وارد عرصه دیگری شده تا بیمه شونده گان دارای اعتماد و رضایت بیشتری باشند.

بدین صورت که یک دستگاه کوچک به فرد متقاضی داده می شود تا در خودروی خود نزدیک فرمان نصب شود.این دستگاه دارای سنسورهای بسیار حساسی برای تعیین سرعت و تعداد ترمزهایی که به سختی گرفته شده است در زمان های مختلف و شرایط جوی متفاوت می باشد.به وسیله آن بیمه کنندگان بر بیمه شونده نظارت دارند و احتمال تصادفات او را تخمین می زنند و سپس اقدام به بستن قرار داد بیمه می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *