فناوری اطلاعات در صنعت بانکداری

فناوری اطلاعات در صنعت بانکداری

فناوری اطلاعات در صنعت بانکداری
لطفا به این پست رای دهید

فناوری اطلاعات در صنعت بانکداری ازجمله تکنولوژی های روز دنیا می باشد که ما خواسته و ناخواسته در بسیاری از زمینه یا با آن سروکار داریم.امروزه بسیاری از صنایع به منظور افزایش بهره وری از فناوری اطلاعات در سیستم خود استفاده می کنند. در این مقاله سعی داریم تا به بررسی تاثیرات فناوری اطلاعات در بانک ها بپردازیم

به طور کلی فناوری اطاعات به دریافت داده ها پردازش و یا ذخیره اطلاعات در فضایی امن و حفاظت از آن ها گفته می شود.

 

فناوری اطلاعات در صنعت بانکداری

فناوری اطلاعات در صنعت بانکداری 1

فناوری اطلاعات در بانک ها درارای نقش های به سزایی هستند.که سبب شده اند سیستم ارتباط با مشتری نزدیک تری داشته باشند و علاوه بر آن سیستم اقتصادی بهتری نیز برای خود فراهم می کنند.امروزه بانک داری های مختلفی را مشاهده می کنیم که حتی می توانیم از راه ارتباطی و کاربری نزدیک تلفن همراه خود از آن ها استفاده کنیم.مانند بانک های الکترونیکی ، بانک هایی با که با برقراری تمای می توان کارهای خود را انجام داد و بانکداری های اینترنتی .

پیشرفت سریع تکنولوژی فناوری اطلاعات و ارتباطات سبب شده است که با ارتباطات قوی و انتقال اطلاعات دیگر هزینه ی انتقال وجهی وجود ندارد و اینکار با سرعت بسیار بالایی انجام می پذیرد . به همین دلیل مشتریان می توانند به راحتی از تسهیلات بانک ها استفاده کنند و به حساب مالی خود در کمترین زمان ممکن دسترسی داشته باشند.

بانک ها نیز مانند دیگر صنایع می توانند به شبکه های وسیع اینترنتی متصل شوند و از این طریق می توانند با اتصال به این شبکه های پر سرعت و جهانی می توانند برنامه هایی از قبیل تسهیلات اینترنتی برای رفاه حال مشتریان قرار دهند.

 

کاربرد های فناوری اطلاعات در صنعت بانکداری

کارت های بانکی مجهز به رمز اینترنتی

با استفاده از این کارت ها می توان در هر لحظه با استفاده از رمز اینترنتی خود خرید انجام داد.این امکان یکی از تسهیلات بسیار مورد توجه مشتریان بوده است که از این طریق کاربران به راحتی می توانند هر لحظه و در هر جایی که حضور دارند اقدام به خرید از طریق فضای اینترنتی بکنند.

 

بانکداری تلفن همراه

برنامه ها و اپلیکیشن هایی از طریق بانک ها برای نصب بر روی تلفن های هوشمند کاربران تولید شده که به وسیله آن کاربران می توانند هر لحظه که می خواهند از همه ی امکانات بانک خود اعم از انتقال وجه ، مشاهده موجودی ، کارکرد های ماهانه خود را مشاهده بکنند.این برنامه ها نیز یک تحول بزرگی در جهت رفاه حال مشتریان بانکی بوده است.

بانک ها شماره هایی برای مشتریان خود تعبیه کرده اند که به طور سریع با شماره گیری آن می توانند تمام کار های بانکی خود را در لحظه و از خانه و یا محل کار خود انجام دهند.از مهم ترین کاربرد های آن پرداخت قبض های آب و برق وگاز است که در وقت شهروندان بسیار صرفه جویی شده و از ترافیک شهری نیز کاسته می شود.

 

شارژ تلفن همراه

یکی دیگر از امکانات مورد توجه کاربران شارژ تلفن همراه است که این کار از طریق یک شماره گیری سریع انجام میگیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *