فناوری اطلاعات در ایران

فناوری اطلاعات در ایران چه نقشی دارد؟

فناوری اطلاعات در ایران چه نقشی دارد؟
لطفا به این پست رای دهید

فناوری اطلاعات در ایران کاربرد گسترده ای دارد، انسان ها از زمان پیدایش خود تا کنن در حال کسب تجربه ، آزمایش و انتقال اطلاعات به هم نوعان خود هست.و روز به روز با پیدایش تکنولوژی های جدید به میزان این اطلاعات افزوده می شود.فناوری اطلاعات به معنی مجموع این اطلاعات در جهت پیشبرد اهداف سازمان ها می باشد. اکنون به عصری وارد شده ایم که تکنولوژی و هوشمند سازی و استفاده از الکترونیک در صنایع و سازمان ها حرف اول را می زند.و باعث ایجاد نوآوری های خلاقانه در همه ی صنایع شده است.

فناوری اطلاعات در ایران

فناوری اطلاعات در ایران

فناوری اطلاعات یا IT به معنای یک تکنولوژی نوینی است که از برای پردازش میلیون ها داده در فضا و زیر ساخت های مخابراتی انجام می شود.در فناوری اطلاعات ابتدا داده ها دریافت می شوند پس از تجزیه و تحلیل به عنوان داده های اطلاعاتی با ارزش انتقال داده می شوند.

در کشور ایران نیز در صنایع کوچک و بزرگ رشد فناوری اطلاعات در زیرساخت های سازمانی بسیار دیده می شود.هم اکنون حدود ۲۰۰۰ شرکت ک.چک بزرگ مبتنی بر فناوری اطلاعات در ایران وجود دارند که در حال کار هستند.

 

سرمایه گذاری و رشد توسعه پایدار

مساله ی مهمی که در توسعه پایدار فناوری وجود دارد سرمایه گذاری هایی هست که از شرکت های دولتی و خصوصی که باید در بخش فناوری اطلاعات انجام دهند. زیرا برای مجهز کردن شهر های ایران به فناوری اطلاعات نیاز مند سرمایه ی هنگفتی است که فقط از عهده ی شرکت های دولتی بر نمی آید. برای ساخت بنای این فناوری در ایران باید علاوه بر تامین دانش افراد تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری و هم چنین تجهیزات مخابرات تهیه شود که نیاز مند سرمایه اولیه می باشد.

طبق گزارشات انجام شده شرکت های خصوصی مثل بانک ها و شرکت بیمه نیز سرمایه گذاری هایی انجام دهند تا به هدف متعالی و بهینه سازی و بهبود کیفی زندگی شهروندان دست پیدا کنیم.

فناوری ایران در صنایع مختلفی خود را نشان داده است که این فناوری اخیرا در یکی از صنایع به صورت چشمگیری جلوه گر بوده است . صنایع نساجی ایران یکی از قطب های اقتصادی ایران می باشد که باید بیشتر به آن توجه داشت

 

صنعت نساجی و کاربردهای نانو

تکنولوژی نانو یکی از تکنولوژی ها به روز دنیا می باشد که امروزه تاثیر آن را در صنعت نساجی به وفور می بینیم .در ادامه به برخی از کاربردهای این فناوری در صنعت نساجی را مورد بررسی قرار می دهیم:

  1. منسوجاتی که نمی سوزند یا به سختی می سوزند.
  2. تولید پارچه هایی که خودشان میکروب زدا هستند و خود را تمیز می کنند.
  3. استفاده از این تکنولوژی برای تولید پارچه های مصرفی در ورزش
  4. و استفاده از فناوری نانو برای رنگرزی پارچه ها

این تکنولوژی تحول جدیدی را در صنعت نساجی به وجود آورد که در ادامه مزیت های این تکنولوژی را بررسی می کنیم:

  • استفاده از تکنولوژی نانو باعث می شود که هزینه ها کاهش پیدا کنند.
  • رضایت مندی مشتری بیشتر می شود.
  • بهبود کارایی پارچه ها به همراه دارد.
  • نو آوری و کارایی های جدید منسوجات
  • باعث توسعه نساجی و پیشرفت این صنعت می شود.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *