آینده شهر های هوشمند

چند پیش بینی از آینده شهر های هوشمند

چند پیش بینی از آینده شهر های هوشمند
لطفا به این پست رای دهید

آینده شهر های هوشمند چگونه خواهد بود؟ این سوالی است که ممکن است برای خیلی ها پیش بیاید. اکنون دیگر همه ی جوامع به سمت پیشرفته شدن روز افزون در حال حرکت هستند و دیگر هیچ شهری از این قاعده مستثنی نیست.شهرهای هوشمند دیگر مانند یک تخیل و رویا نیستند و در جهان بسیاری از شهرها و کشورهای هوشمند در حال پیشرته تر شدن نیز هستند.

حتی در کشور ایران نیز ۵ شهر به عنوان شهر های هوشمند نامیده شده اند.شهر های تهران،تبریز،ارومیه،اصفهانو شهر مشهد جز شهرهای هوشمند ایران هستند.عواملی که یک شهر را هوشمند می کند سیستم و زیر ساخت های شهر می باشد که باشد از قوانین و اطلاعات روز و نوینی استفاده کند.شهرهایی مبتنی بر فنواری اطلاعات و بکارگیری ICT به یکپارچگی و توسعه پایدار دست پیدا می کنند و همچنین با استفاده از فناوری اینترنت اشیا به بهبود کیفی سطح زندگی شهروندان دست پیدا می کند.

ما در اینترنت اشیا تعامل بین اشیا را داریم که یک قدم بسیار بزرگ در زمینه دست یابی به فناوری های نوین می باشد. در ادامه به مبحث آینده شهر های هوشمند می پردازیم.

 

آینده شهر های هوشمند

آینده شهر های هوشمند

حالا این سوال پیش می آید که آینده ی شهر های هوشمند چگونه می شود؟ما در این مقاله چند پیش بینی از آینده شهرهای هوشمند را بررسی می کنیم:

  • در آینده شهرهای هوشمند همه تجهیزات دارای هوش مصنوعی می باشند وهمواره در حال تعامل با یکدیگر و حتی با انسان ها می باشند.به عنوان مثال شما می توانید با دستورهای صوتی به دستگاه های الکترونیکی خود فرمان انجام کاری را بدهید.به عنوان مثال می توانید صدای خود را به برنامه دستگاه مورد نظر بدهید این دستکاه با شنیدن صدای شما آن را آنالیز می کند و تشخیص می دهد و سپس به فرمان شما عمل می کند.
  • استفاده از هوش مصنوعی در همه عناصر شهری دیده می شود.حتی در کنفرانس ها و یا مکان های آموزشی از این هوش مصونی بیشتر استفاده میشود.در زمینه آموزشی از این هوش مصنوعی و واقعیت مجازی AR جهت درک بهتر دانش آموزان استفاده می شود.
  • بوجود آمدن پرینتر های عظیم ، با استفاده از این پرینتر ها که مجهز به فناوری اطلاعات هستن شما حتی می تواند ماشین خود را پرینت کنید.به عرصه رسیدن این پرینتر ها تحول عظیمی در دانش و فناوری ایجاد کرده هست.حتی می توان برخی از اعضای بدن را بوسیله این پرینتر تولید کرد.
  • در خیابان ها حس گر های ترافیکی عبور و مرور را برای شهروندان راحت تر می کند.کارخانه جات و صنایع مجهز به بروز ترین امکانات برای بهبود کیفی محصولات خود هستند.سیستم آموزشی مورد تحول قرار می گیرد و با استفاده از واقعیت مجازی کاربران می توانند هنگام آموزش مطلب درسی را به عین ببینند.
  • در حوزه ی پزشکی و سلامت:چه به طور فردی چه اجتماعی انسان ها از تجهیزات زیادی برای بهبود سلامتی خود می توانند استفاده کنند.استفاده از دستگاه های فشار و قند خون هوشمند برای سالمندان و همچنسن دستگاه های هوشمند برای رفع نیاز و گیرفتن علائم حیاتی نوزادان و خانم های باردار.
  • ساخت ویلچر ها و بهبود کیفی زندگی شخصی بیماران دارای بیماری مزمن از جمله مزایای شهر هوشمند می باشد.

 

این پیش بینی ها به زودی زود در شهرها دیده خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *