فناوری اطلاعات پایدار چیست؟

فناوری اطلاعات پایدار چه می باشد؟

فناوری اطلاعات پایدار چه می باشد؟
لطفا به این پست رای دهید

فناوری اطلاعات پایدار به معنای اطلاعات جمع آوری شده توسط انسان ها از بدو پیدایش تا به امروز است. این اطلاعات با مرور زمان و پیشرفت در زمینه های مختلف دچار تحولات عظیمی شده است.فناوری اطلاعات در زمان عصر حاضر بر زندگی بسیاری از ما تاثیر بسیار زیادی دارد.

یکی از بحث هایی که در زمینه فناوری اطلاعات وجود دارد توسعه پایدار آن در همه ی بخش های صنعتی می باشد و همواره دولت مردان کشوار ها بدنبال راه حلی براب پایداری این فناوری در صنایع مختلف هستند.

 

راهبرد هایی برای فناوری اطلاعات پایدار

راهبرد هایی برای فناوری اطلاعات پایدار

یکی از مسائل مهم در بخش توسعه ی پایدار، سرمایه گذاری های انجام شده در بخش فناوری اطلاعات است. هرچه قدر این سرمایه گذاری ها بیشتر باشد و از سوی شرکت های خصوصی انجام شود پایداری این فناوری در آینده بیشتر خواهد بود.

مشارکت های بخش خصوصی می تواند یکی از گزینه ی اصلی پایداری فناوری اطلاعات در آینده باشد.بر این اساس برای راحتی بیشتر این شرکت ها برای مشارکتشان در زمینه ی سرمایه گذاری برای بخش فناوری اطلاعات راه های قانونی در نظر گرفته شده است.

برای راحتی بیشتر این توسعه ی این بخش این مورد در نظر گرفته می شود که شرکت های خصوصی اگر تمایلی به شرکت در این سرمایه گذاری ها ندارند ابتدا امکان مشارکت ۵۰ درصدی آن ها فراهم می شود و سپس می توان بعد از ۳ سال به صورت کامل سود کار را به خود اختصاص دهند.

افزایش شرکت ها وسازمان های مبتنی بر فناوری اطلاعات این بستر را ممکن می ساز که در تکنولوژی فناوری اطلاعات به توسعه پایداری برسیم.طی گزارشات انجام شده هم اکنون حدود ۳۲ پروژه در دولت به صورت الکترونیکی انجام شده است.

هدف از رسیدن به پایداری در این تکنولوژی برای راحتی در ارائه خدمات و کم شدن هزینه های مردم و همچنین در ادامه افزایش بهبود کیفی زندگی و رفاه آنها می باشد.

گلستان شهری با فناوری اطلاعات پایدار

طبق تحقیقات انجام شده استان گلستان در استفاده از تکنولوژی اینترنت اشیا در رده بالایی قرار دارد و کسب و کارها نو در این استان رو به پیشرفت هست. با توسعه ی فناوری در استان های کشور می توان به پایداری این فناوری در کشور بسیار امیدوار تر شد.

آیا همه کشور های توسعه یافته دارای فناوری اطلاعات پایدار هستند؟

بر اساس تحقیقات انجام شده مشخص شده است که برخی از کشور ها با اینکه توسعه یافته هستند با این حال پایداری در فناوری اطلاعات ندارند. کشورهایی مانند برزیل ،کانادا،ترکیه و… علاوه بر توسعه یافتگی دارای پیوستگی و پایداری در فناوری اطلاعات نیستند.

برای رسیدن و یافتن پایداری در فناوری اطلاعات چند پارامتر از اهمیت ویژه ای برخوردار است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.برای رسیدن به پایداری باید ۳ پارامتر را در نظر گرفت مانند اجتماع ، اقتصاد و محیط زیست .با یک مثال فهم این موضوع را برای شما ساده تر می کنیم

فرض کنید اقتصادی که بهره وری مناسبی نداشته براشد برای سرمایه گذاران بزرگ مورد توجه نخواهد بود.بنابر این باید ابتدا در زمینه ی اقتصادی به شغل های مفید در جامعه به میزان رشد اقتصادی و بیشتر شدن بهره وری و بهینه سازی توجه زیادی داشت.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *