فناوری اطلاعات و ارتباط با آن شهر هوشمند

فناوری اطلاعات و ارتباط آن با شهر هوشمند

فناوری اطلاعات و ارتباط آن با شهر هوشمند
لطفا به این پست رای دهید

فناوری اطلاعات وارد جای جای زندگی ما شده و همه جا خودش را نشان می دهد.و در همه ی صنعت ها از این فناوری استفاده می شود.فناوری اطلاعات برای بهینه سازی و انتقال حجم زیادی از اطلاعات به مردم وارد شده است.این فناوری سبب شده است که مدیران و مسئولان برای رفع نیاز های مردم شهروندی که با فناوری اطلاعات سروکار دارند راه حل های جدید و نوینی ارائه دهد.استفاده از ICT باعث شده است که شهرها به شهرهای هوشمند تبدیل شوند.اگر شهری رو به سوی پیشرفته تر شدن می رود لازمه ی توسعه ی پایدار این شهر ها این است که شهروندان اطلاعات کافی نسبت به فناوری اطلاعات و نیز استفاده از تجهیزات این فناوری داشته باشند.

 

هدف شهر هوشمند

هدف شهرهای هوشمند این است که با استفاده از فناوری اطلاعات به سوی بهینه سازی منابع و انرژی در جهت بهبود کیفی مردم یک شهر باشد.برای اینکه شهر هوشمند به هدف متعالی خود دست پیدا کنند شهروندان و شرکت ها و مدیران شهری باید از فناوری اطلاعات و شرایط شهر هوشمند خود اطلاعات کافی داشته باشند.فناوری ICT در شهر های هوشمند باعث می شود که مدیریت شهر منظم تر شکل پیدا کند و مشکلات شهروندان کم تر شود.همچنین با استفاده از ICT توسعه ی پایدار شهر هوشمند محقق می شود.

 

فناوری اطلاعات زیرساخت پایه یک شهر هوشمند

فناوری اطلاعات زیرساخت پایه یک شهر هوشمند

زیر ساخت یک شهر هوشمند باید یک منبع اطلاعاتی بسیاز قوی و همچنین نوین و خلاقانه ای باشد.این منبع اطلاعاتی عظیم همان فناوری اطلاعات می باشد.با استفاده از فناوری اطلاعات می توانیم شهری هوشمند با زیر ساختی بسیار قوی و حاوی اطلاعات بالا داشته باشیم.

 

نقش ICT در شهر هوشمند

ICT در یک شهر هوشمند از عوامل مهم یکپارچگی و تداوم فناوری اطلاعات می باشد. ICT. در فضای اطلاعاتی این امکان را برای شهروندان ایجاد می کند که با یکدیگر به صورت بسیار راحت تبادل اطلاعات داشته باشند و همچنین می توانند در فضای اینترنتی از حجم زیاد اطلاعات بهره ببرند .برای پیشرفت و ایجاد یک شهر هوشمند تاثیر گذارترین راه کار استفاده از شهر هوشمند بر پایه فناوری ICT می باشد.

در فضای شهر هوشمند علاوه بر اینکه انسان ها با یکدیگر تعامل دارند اشیا نیز می توانند با یکدیگر و فضای اینترنتی و با انسان ها در تعامل باشند که در اینحا با اینترنت اشیا یا IOT  مواجه می شویم.این تعامل بسیار خوب باعث میشود که اطلاعات شهر هوشمند به صورت یکپارچه در بیایند.

 

شهر هوشمند چه شهری است؟

شهر هوشمند شهری هست که با استفاده از فناوری اطلاعات در زیرساخت های شهری باعث می شود که کیفیت سطح زندگی شهروندان بهبود پیدا کند . و همچنین خدمات به شهروندان در سطح با درصد خطای کمتری انجام شود .در این شهر ها به دلیل استفاده از فناوری اطلاعات و آی سی تی باعث می شود که هزینه ها کاهش پیدا کند و مجب رضایت مندی شهروندان می شود.در این شهر ها همه ی صنایع از قبیل صنایع نساجی ، صنایع داروسازی، آموزش و پرورش جهت ارتقای بخش کیفی خود هوشمند و با یکدیگر یکپارچه شده اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *