فناوری اطلاعات در صنعت شیمیایی

فناوری اطلاعات در صنعت شیمیایی

فناوری اطلاعات در صنعت شیمیایی
لطفا به این پست رای دهید

فناوری اطلاعات در صنعت شیمیایی به معنای مجموع اطلاعاتی است که در طول زمان ها از طریق انسان ها جمع آوری شده و به این مرحله از تکنولوژی رسیده است. فناوری اطلاعات به عنوان عصر جدیدی از تکنولوژی می باشد که صنایع بوسیله ی این تکنولوژی دارای پیشرفت های زیادی شده اند.صنعت شیمیایی و یا همان صنعت پتروشیمی نیز از صنایع متاثر از تکنولوژی فناوری اطلاعات می باشد.

این صنعت رو به پیشرفت و مدرنیزه شدن در زمینه ی زنجیره های تامین و تولید مواد شیمیایی مورد مصرف در صنایع مختلف و همچنین فروش بهینه آنها می باشد.

 

بازار جهانی فناوری اطلاعات در صنعت شیمیایی

بازار جهانی فناوری اطلاعات در صنعت شیمیایی

همینطور در طول زمان و بیشتر شدن انتظارات مشتریان و رقابت جهانی در زمینه صنایع پترو شیمی سبب شده که تولید کنندگان به سمت بهینه سازی تولید و فروش کشانده است.و به سبب یکپارچه شدن با دیگر صنایع از لحاظ تکنولوژی دارای پیشرفت های زیادی شده است .و در سال ۲۰۱۴ میلادی حدود ۴۰۰۰ میلیارد از بازار جهانی بدست آوره است.به همین دلیل سرمایه گذارانه زیادی تمایل به خرید سهام این صنعت دارند.

 

 

چه عواملی در استفاده بهینه از فناوری اطلاعات در صنعت شیمیایی نقش دارند؟

در قسمت زنجیره تامین و تولید محصولات شیمیایی چند عامل وجود دارند که در بخش های زیر نقش کلیدی را بازی می کنند:

  1. استراتژی و ساختار اصلی تولید محصولات شیمیایی
  2. شبکه های توزیع محصولات بازاریابی و فروش
  3. سازماندهی به ساخت و تولید و منابع انسانی
  4. عرضه ی بهینه محصولات شیمیایی
  5. کاهش هزینه ها

 

نقش فناوری اطلاعات در شرکت های شیمیایی

رشد تکنولوژی دیجیتال و وارو شدن به دنیای جدید دیجیتالی فرصت را برای فناواران ایجاد کرده است که در قسمت های مختلف با اطلاعات زیادی که در دست دارند روش های نوینی بکار گیرند همین مساله در بخش عرضه ی محصولات شیمیایی بسیار دیده می شود.و کمک بزرگی به عرضه ی این محصولات شده است.ابزارهای هوشمند و دیجیتالی از بخش آی تی نیاز بسیاری از زیر ساخت های شرکت های شیمیایی را تامین کرده است و در حال حاضر این حضور هوشمند بیش از پیش پررنگ شده است.

 

کاهش هزینه های تولیدی در محصولات شیمیایی

برای رسیدن به هدف های طولانی مدت و رسیدن به بهینه سازی در زنجیره ی تولید محصولات شیمیایی کاهش هزینه ها مطرح است که با بکار گیری فناوری اطلاعات و ابزار های آن این خواسته قابل حل است.

 

همچنین استفاده از این تکنولوژی در زنجیره تولید به نام طرح ریزی از ابتدا تا انتهای مسیر(END TO END) موجب شفافیت سازی می شود و فراین ها را تقویت می کند و برنامه ریزی ها را دقیق تر انجام می دهد.این مساله در جهت بهینه سازی تولید محصولات شیمیایی از قبل و برنامه ریزی دقیق بر روی منابع مواد اولیه و هم چنین مراکز توزیع و محل آنها را از قبل مشخص کرده و آن ها را بر رسی می کنند تا شرایط بهینه تری را در این فرایند ها داشته باشند.

 

فروش مهم تر از تولید

تولیدکنندگان محصولات شیمیایی باید دقت داشته باشند که قبل از تولید محصولات بازار را به وسیله ی فناوری اطلاعات بسنجند و بر بازار دقت بیشتری داشته باشند زیرا تحقیقات نشان داده مسیر فروش وداشتن اطلاعات در مورد زنجیره ی عرضه محصولات برای تولید کنندگان محصولات شیمیایی بسیار با اهمیت تر از تولید است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *