فناوری اطلاعات در صنعت داروسازی

فناوری اطلاعات در صنعت داروسازی

فناوری اطلاعات در صنعت داروسازی
لطفا به این پست رای دهید

فناوری اطلاعات در صنعت داروسازی بحثی فراگیر می باشد، انسان ها از زمان پیدایش خود تا کنن در حال کسب تجربه ، آزمایش و انتقال اطلاعات به هم نوعان خود هست.و روز به روز با پیدایش تکنولوژی های جدید به میزان این اطلاعات افزوده می شود.

فناوری اطلاعات به معنی مجموع این اطلاعات در جهت پیشبرد اهداف سازمان ها می باشد. اکنون به عصری وارد شده ایم که تکنولوژی و هوشمند سازی و استفاده از الکترونیک در صنایع و سازمان ها حرف اول را می زند و باعث ایجاد نوآوری های خلاقانه در همه ی صنایع شده است.در این مقاله قصد داریم به تاثیرات و مزیت های استفاده از فناوری اطلاعات در صنعت داروسازی بپردازیم.

به دلیل حساس بودن این صنعت و ساخت دارو برای بیماران استفاده از تکنولوژی فناوری اطلاعات در صنعت داروسازی باعث می شود که داروها با دقت بالایی ساخته و ارزبابی بشوند و در اختیار بیماران قرار بگیرند.

 

کاربرد فناوری اطلاعات در صنعت داروسازی

فناوری اطلاعات در صنعت داروسازی

در صنعت داروسازی همانند دیگر صنایع استفاده از اطلاعات به روز دنیا سبب بهینه سازی مراحل ساخت و تولید شده است و همچنین می توانند بسیار راحت به منابع اطلاعاتی ذخیره شده در فضای اینترنتی دست یابی داشته باشند.

کابرد های زیادی از فناوری اطلاعات در این صنعت وجود دارد که در ادامه آنها را نام می بریم:

  • میتوانیم از این تکنولوژی برای ذخیره کردن اطلاعات و سابقه بیماری های گذشته افراد استفاده کنیم.
  • راحت تر شدن دادن نسخه داروها به بیماران.
  • مدیریت داروخانه ها به دلیل استفاده از تجهیزات کامپیتری جهت ثبت اطلاعات راحت تر شده است.
  • می توانیم با در دست داشتن تجربیات و اطلاعات بیشتر صنعت داروسازی را ایمن کنیم.
  • و همچنین کار نظارت بر بیمارها با دقت بیشتر انجام می شود.

 

زیرساخت فناوری اطلاعات

برای بکارگیری این فناوری در صنعت داروسازی کشور باید برنامه ریزی های دقیقی انجام شود و همچنین نیازمند سرمایه گذاری های کلان در این صنعت می باشد تا بتوان با توجه به استاندارها و قوانین موجود در این صنعت بهینه ترین کارایی را داسته باشیم .

برای رسیدن به این پیشرفت و استفاده از این تکنولوژی پیشرفته باید از زیر ساخت این صنایع شروع کرد و به صورت بنیادی با آموزش حرفه ای افرادی کارامد در این صنعت شروع کرد.و با استفاده از تجهیزات پیشرفته این تکنولوژی خدمات مشاوره دارویی را با کم ترین درصد خطا به بیماران ارائه داد.


راه کار های استفاده از
فناوری اطلاعات در صنعت داروسازی

ابتدا باید به مدیریتی با استقرار بالا دست پیدا کنیم سپس ارتباط منابع انسانی را به بهینه ترین حالت ممکن برسانیم و با تبادل نظرها به نوآوری های درون سازمانی نیز دست پیدا کنیم. استفاده از این فناوری را با قوانین و ساز و کارهای موجود تا حد امان یکپارچه کنیم. ابزار هایی برای بوجود آوردن شبکه های ارتباطی شامل سخت افزار ها و نرم افزار ها را تهیه کنیم و سپس ارزش گذاری مالی نیز انجام دهیم.

استفاده از این تکنولوژی در صتعت داروسازی که از تکنولوژی های به روز دنیا می باشد سبب شده که کیفین محصولات دارویی بالاتر برود و درصد خطا برای توزیع داروی غیر استاندارد و ناکارآمد کاهش پیدا کند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *