فناوری اطلاعات در آموزش و پرورش

فناوری اطلاعات در آموزش و پرورش چه نقشی دارد؟

فناوری اطلاعات در آموزش و پرورش چه نقشی دارد؟
لطفا به این پست رای دهید

فناوری اطلاعات در آموزش و پرورش با ورود خود در صنایع مختلف سبب شد که همه ی جنبه های زندگی مردم دچار تغییر و تحول شود.این تحولات به بخش آموزشی نیز راه پیدا کرده است.

در ابتدا آموزش دروس فناوری اطلاعات به دانشجویان IT  با هدف آشنایی با تکنولوژی فناوری اطلاعات بوده است.در این دروس دروش رشته ی کامپیوتر تدریس نمی شود و فقط دروس مربوط به توسعه فناوری اطلاعاتی بوده است و همچنین شناخت ابزارهای و تجهیزات مربوط به فناوری اطلاعات می شود.

بخشی از این اطلاعات به منظور توسعه بیشتر این علم و دانش به دانش آمزان نیز داده می شده است.

مواردی که به دانش آموزان آموزش داده می شد شامل توانایی های لازم برای پردازش اطلاعات ، توانایی یادگیری عملکرد ها در مواجهه به ابزار فناوری اطلاعات بوده است.

 

نقش فناوری اطلاعات در آموزش و پرورش

فناوری اطلاعات در آموزش و پرورش

آموزش و پروش یکی از عناصر مهم هر کشوری می باشد. این نظام یکی از اساسی ترین پایه های هر نظام است زیرا هر فردی در این نظام پرورش پیدا می کند و برای کار وارد نظام اقتصلدی و فناوری می شود.ورود فناوری اطلاعات در جهت پیشبر اهداف علمی و فناوری و اقتصادی هر کشوری مساله ای بسیار ضروری می باشد.

ورود فناوری اطلاعات به نظام آموزش و پرورش کشور سبب پرورش بهتر افکار دانش آموزان، پرورش شخصیتی با اطلاعات پیشرفته و به روز دنیا و همچنین فرصتی مناسب برای یادگیری بهتر مهارت ها می باشد.

ورود فناوری اطلاعات در نظام آموزشی کشور سبب شده که نو آوری های بسیار زیادی در زمینه ی آموزش به دانش آموزان جهت یادگیری بهتر شده است.

آموزش وپرورش در رشد دانش آموزان از لحاظ روانی و اعتماد به نفس نقش عمده ای دارد .استفاده از فناوری اطلاعات در آموزش و پرورش باعث می شود که به راه حل های نوین آموزشی دست پیدا کنیم. در ادامه به مزیت های فناوری اطلاعات در آموزش و پرورش خواهیم پرداخت.

 

مزیت های ورود فناوری اطلاعات در آموزش و پرورش

  1. استفاده از فناوری اطلاعات و تجهیزات آن سبب می شود که برنامه های جدید آموزشی برای درک بهتر دانش آموزان قرار داده شود.
  2. فناوری اطلاعات یعنی میزان نا محدودی از دانش روز دنیا و ورود این دانش ها به دنیای آموزش و پرورش موج جدیدی از دانش و اطلاعات به مدارس وارد می شود.و دانش آموزان با مباحث جدیدی آشنا می شوند.
  3. استفاده از تجهیزات نوین برای یادگیری مباحث درسی و غیر درسی و استفاده از برنامه های رادیویی خلاق برای آموزش مکمل دانش آموزان قرار داده شده است.
  4. با استفاده از این فناوری آموزش از راه دور وارد سیستم برنامه ی مدارس شده است.برای دانش آموزانی که به مدرسه دسرسی ندارند می توانن از این طریق در جریان مباحث قرار بگیرند .این تجهیزات آموزش از راه دور یک تحول بسیار عظیمی در سطح آموزش و پرورش است.

 

امکانات مدارس دارای فناوری اطلاعات

ورود این فناوری به مدارس باعث شده است که مدارس به کامپیوتر ها و سیستم های آموزشی نوینی تجهیز شوند.در این مدارس هر دانش آموز به کامپیوتر دسترسی دارد و کار با آن را یاد می گیرد.و همچنین این مدارس به تجهیزات آموزشی مصور برای درک بهتر مباحث درسی مجهز می شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *