حوزه های پیشرو در اینترنت اشیا

حوزه های پیشرو در اینترنت اشیا

حوزه های پیشرو در اینترنت اشیا
لطفا به این پست رای دهید

حوزه های پیشرو در اینترنت اشیا در این مقاله خدمتتان ارائه می گردد. اینترنت اشیا که از لحاظ معنایی اینترنت چیزها نیز معروف است و یا به طور خلاصه IOT نیز به آن گفته می شود. این فناوری در سال ۱۹۹۹ توسط کوین اشتون مورد بحث و بررسی و معرفی به بازار قرار گرفت.این کار کوین اشتون یک تحول جدیدی را بوجود آورد و عصری جدید از محصولات دیجیتال را رقم زد.در ادامه در رابطه با حوزه های پیشرو در اینترنت اشیا بحث خواهیم کرد.

 

حوزه های پیشرو در اینترنت اشیا

حوزه های پیشرو در اینترنت اشیا 1

مبنای کاری اینترنت اشیا بر اساس اتصال تجهیزات به یکدیگر می باشد.از طریق ساخت پلتفرم هایی که ساختار فیزیکی اینترنت اشیا هستند ساخته می شوند و در همه ی تجهیزاتی که قادر هستند IP مخصوص به خود را داشته باشند نصب می شوند.از طریق آن به دستگاه های دیگر متصل می شوند.

 

هدف الزامی تکنولوژی اینترنت اشیا

حوزه های پیشرو در اینترنت اشیا 2

اینترنت اشیا با استفاده از ساختار خود و انجام عملکرد ۳گانه ی دریافت اطلاعات ، تجزیه و تحلیل آن ها و سپس انتقال نتایج هدف بهبود عملکرد دستگاه ها و در مجموع بهبود کیفی زندگی انسان ها می باشند.اگر در پیشرفت این فناوری تلاش کنیم می توانیم سالانه مقدار زیادی انرژی ،سوخت،زمان صرفه جویی کنیم.

 

صنعت های کاربردی اینترنت اشیا

حوزه های پیشرو در اینترنت اشیا 3

هم اکنون صنایع زیادی با بکار گیری از فناوری اینترنت اشیا در حال پیشرفت هستند . صنایع وسایل خانگی ، بیمه ، بانکداری ، کشاورزی ، سلامت و پزشکی، گردشگری و … از صنایع پیشرو می باشند.

 

اینترنت اشیا و خانه هوشمند

صنایع وسایل خانگی یا همان خانه هوشمند از جمله صنایعی می باشد که در زمینه ی اینترنت اشیا پیشرفت بسیار زیادی داشته است.خانه ای که تجهیزات آن به یکدیگر متصل هستند. و می توانند جهت پیشبرد اهداف یک زندگی ایده ال با کمترین درصد خطا یا اتلاف وقت یا انرژی به وظایف خود عمل کنند. در این خانه ها می توان از اتصال اشیا برای بهبود امنیت خانه نیز استفاده کرد.

 

اینترنت اشیا در صنعت کشاورزی

اینترنت اشیا به دلیل کاربرد زیاد در صنعت کشاورزی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.بدلیل استقبال کشاورزان و دامداران از وسایل و تجهیزات مدرن برای محصولاتی بهتر تولید کنندگان همواره بدنبال یافتن راه های جدیدی برای مدرنیزه کردن این صنعت هستند.

همه ما به نحوی با صنعت کشاورزی سرو کار داریم . با استفاده از اتوماسیون آبیاری قطره ای کشاورذان می توانند با همان میزان آبی که قبلا استفاده می کردند در طول مدت بسیار بیشتری آب گیاهان و درخت های خود را تامین کنند.خوشبختانه هم اکنون کشاورزان و خانواده های بیشتری با این روش و تجهیزات آشنایی دارند و برای داشتن محصولاتی پر بازده تر بیشتر از این تکنولوژی استفاده می کنند.

 

اینترنت اشیا در صنعت برق رسانی

انرژی برق و نحوه مدیریت آن توسط دولت و سازمان ها یکی از موضوعات مورد بحث همیشگی  کارشناسان فنی می باشد.و همیشه مدیریت درست آن و ارائه امکانات مورد نیاز شهروندان از دغدغه های همیشگی هست..به دلیل اینکه مصرف میزان برق همیشه بر یک الگوی خاصی نیست و مصرف کاربران در فصل های مختلف حتی ساعت های مختلف متفاوت است . یک نظارت دقیق و تجزیه و تحلیل داده ها را به صورت ۲۴ ساعته می طلبد.این امر توسط اینترنت اشیا امکان پذیر می باشد.می توانیم به وسیله این تکنولوژی الگوی دقیق رفتاری را بیابیم و با برنامه ریزی دقیق تر به حل مشکلات بپردازیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *