اینترنت اشیا و صنعت خودرو

اینترنت اشیا و صنعت خودرو چه ارتباطی دارند؟

اینترنت اشیا و صنعت خودرو چه ارتباطی دارند؟
لطفا به این پست رای دهید

اینترنت اشیا و صنعت خودرو یک فناوری بسیار پیشرفته است که در همه ی صنایع پیشرو بوده است و هوش مصنوعی را وارد همه تجهیزات روزمره انسان ها کرده است.

با استفاده از فناوری اینترنت اشیا دنیای صنعت خودرو با تحول بسیار چشم گیری روبرو می شود.صنعت خودرو قرار است با انقلابی مواجهه شود.چرا که هدف اینترنت اشیا به اینگونه است که اشیا بتوانند به یکدیگر وصل شوند و با هم تعامل بر قرار کنند.

 

خودروهای دارای فناوری اینترنت اشیا

خودروهای دارای فناوری اشیا قادر خواهند بود به یکدیگر متصل شوند و با این اتصال اطلاعات را بین خود ردو بدل کنند.فرض کنید خودروهایی در یک مسیر قرار دارند با مجهز شدن به اینترنت اشیا قادر خواهند بود که که به خودروهای عقبی یا جلویی خود متصل شوند و اطلاعاتی حاوی مسیر به خودروهای متصل به خود بدهند.

 

آینده اینترنت اشیا و صنعت خودرو

آینده اینترنت اشیا و صنعت خودرو

آینده ای را متصور شوید که در آن ها می توانید از خودروهایی استفاده کنید که با کمترین میزان استفاده از سوخت و بیشترین سرعت و امن ترین بدنه را در اختیار داشته باشد.این خودروها دارای کارایی بسیار بالا می باشند که در آینده ای نه چندان دور در کشورهای پیشرفته مشاهده خواهیم کرد.این خودروهای مدرن حتی قادر خواهند بود موتور خود را عیب یابی کنند.

این روند پیشروی از خودروهای متصل با استفاده از فناوری اینترنت اشیا با روند رشد بسیار چشم گیری در حال جلو رفتن هست و پیشبینی می شود تا سال ۲۰۲۰ خودروهای زیادی را مجهز به اینترنت اشیا در خیابان ها مشاهده کنیم.

 

اتصال خودرو به خودرو

در مبحث اینترنت اشیا و صنعت خودرو بحث اتصال خودرو به خودرو پیش می آید.در این روش خودروها قادر خواهند بود در یک جاده که هم مسیر هستن به یکدیگر متصل شده و اطلاعات جاده ای را به یکدیگر انتقال بدهند و همانطور که می دانید اینترنت اشیا متصل به یک رایانش ابری بوده و قادر خواهند بود به مجموعه ی اطلاعاتی که در یک فضای ابری ذخیره شده اند متصل شوند. خودروهای متصل می توانند هنگام رانندگی اطلاعات جاده ها و مسیر مورد نظر خود را از طریق اینترنت اشیا بدست آورند.

 

کاربرد های اینترنت اشیا در صنعت خودرو

گرفتن داده ها و اطلاعات از حس گر های جاده ای

در آینده ای نه چندان دور و استفاده گسترده از اینترنت اشیا در زندگی شهری حس گر هایی در خیابان ها نصب می شوند که اطلاعات ترافیکی را به رانندگان می دهند.این سنسورها با اتصال به خودرو ها می توانند جای پارک مناسب را جهت صرفه جویی در زمان پیدا کنند.  و همچنین مسیر مستقیم آدرس مورد نظر سر نشین ها را با جزییات در اختیار رانندگان می گذارند.

 

خودرو های بدون راننده

پیشرفت خودروها به جایی می رسد که خودروها بتوانند بدون راننده حرکت کنند.

 

برنامه های عیب یاب موتور خودروها

با استفاده از نصب برنامه هایی بر روی خودروها تجزیه و تحلیل عملکرد موتور خودروها امکان پذیر می شود.و با تجیزه و تحلیل عملکرد اگر موتور خودروها دارای مشکلاتی باشد قبل از بوجود آمدن مشکلات بزرگتر به صاحبان خودرو گزارش داده می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *