اینترنت اشیا در صنعت بانکداری

اینترنت اشیا و صنعت بانکداری چه نقش دارد؟

اینترنت اشیا و صنعت بانکداری چه نقش دارد؟
لطفا به این پست رای دهید

اینترنت اشیا و صنعت بانکداری در این مقاله خدمت شما عزیزان ارائه می گردد، اینترنت اشیا آمده تا زندگی بشریت را در برهه ای از زمان قرار دهد که بتواند از تمام صنایع خود با دانش قبلی و تکنولوژی جدید بیشترین بهره وری را داشته باشد.این امر در صنعت بانکداری نیز وجود دارد.در این مقاله سعی داریم به تاثیر اینترنت اشیا بر صنعت بانکداری بپردازیم با ما همراه باشید.

با پیشرفت تکنولوژی و پیدایش راه کار ها برای صنایع به سمت رضایت مشتری و مشتری مداری ،مشتریان بانک ها نیز انتظاراتشان بالاتر می رود.خواستار تسهیلات بیشتر از بانک ها و همچنین امنیت بالا برای حفظ اطلاعات بانکی خود نیز هستند.

 

اینترنت اشیا و صنعت بانکداری

اتصال دستگاه ها به یکدیگر و همچنین اتصال آن ها به اینترنت سبب می شود که حجم بالایی از اطلاعات را در اختیار بانک ها قرار می دهد.کارکنان بانک ها می توانند به وسیله برنامه هایی داده هایی از مشتریان در اختیار داشته باشند.بانک ها می توانند بر اساس این اطلاعات نیاز های کاربران خود را بفهمد و خدمات مورد انتظارشان را ارائه دهد.

امروزه بانک ها اپلیکیشن هایی مبتنی بر اینترنت اشیا در اختیار مشتریان خود به نام موبایل بانک قرار می دهند که مشتریان می توانند تنها با برقراری یک تماس تلفنی و یا با اتصال به اینترنت عملیات بانکی خود را با سرعت بسیار بیشتری انجام دهند.

با افزایش اطلاعات بانک ها از طریق اتصال دستگاه ها به یکدیگر قادر خواهند بود اتصال شخصی تری با مشتریان خود داشته باشند و به همه ی نیاز های آن ها پاسخ به موقع بدهند.و در صورت نیاز مشتریان مشاوره هایی برای حل نیاز های آن ها ارائه دهد. اینترنت اشیا همواره به دنبال راه حل نوینی برای صنایع می باشد.در زمینه تعامل IOT با بانکداری به این نکته می شود توجه کرد که همواره مدیریت ریسک را در بانکداری بهینه کرده و هزینه هارا کاهش می دهند و همچنین راه حل های مناسب تری برای ارتباط صمیمی تر با مشتریان خواهد داد.

 

اینترنت اشیا دز چه زمینه هایی به بانک ها کمک می کند:

  1. هزینه ها را تا حد امکان کاهش می دهد و همین امر باعث رضایت مشتری می شود.
  2. ریسک ها را مدیریت می کند و با مشاوره های هدفمند به مشتریان از ضرر رساندن به بانک و مشتریان کمک می کند
  3. و به طور کلی بازده عملیاتی بسیار پیشرفت خواهد کرد.

 

بانک داری تجاری و اینترنت اشیا

بانک می توانند از طریق تکنولوژی اینترنت اشیا بسیار قدرتمند تر شوند و از طریق مشاوره به مشتریان شرکتی به تجارت با آن ها  وارد شود. و به شرکت ها برای دستیابی بازده بهتر تجاری کمک کند.

 

 چالش اینترنت اشیا و صنعت بانکداری

 چالش اینترنت اشیا و صنعت بانکداری

اینترنت اشیا علاوه بر اینکه مزایای بسیار زیادی بر بازدهی صنایع مختلف دارد دارای چالش های بسیاری نیز می باشد.در سال های آینده صنعت بانکداری به وسیله ی اینترنت اشیا دارای تحولات چشم گیری خواهد شد.چالش امنیتی یکی از چالش های اینترنت اشیا می باشد که بانکداری نیز از این قاعده مستثنی نیست.محافظت از اطلاعات شخصی چه بر روی خودرو باشد چه در بانک ها باشد باید به خوبی از آن ها محافظت شود و هیچ گونه فرصتی به مجرمان سایبری نباشد داد.

داشتن بستری امن برای کاربران بانکی یکی از نکته های اساسی برای اعتماد کاربران می باشد.بدلیل اینکه اطلاعات بانکی بسیار حساس است و کاربران همواره از هک شدن رمز عبور و اطلاعات بانکی خود وحشت دارند.

ولی از سوی بانکداران این نکته ها نیز مهم هست و از طریق احراز هویت و یا رمز نگاری از اطلاعات کاربران خود محافظت می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *