اینترنت اشیا و روشنایی هوشمند

اینترنت اشیا و روشنایی هوشمند چه ارتباطی دارند؟

اینترنت اشیا و روشنایی هوشمند چه ارتباطی دارند؟
لطفا به این پست رای دهید

اینترنت اشیا و روشنایی هوشمند محل زندگی یکی از مهم ترین نیاز های هر خانه و یا محلی است. هرچقدر که این روشنایی داراری کنترل بیشتری باشد و یا از تجهیزاتی استفاده شود که کمترین میزان مصرف انرژی را داشته باشد بیشتر مورد استقبال خانواده ها قرار می گیرد.در این مقاله به بررسی تاثیر اینترنت اشیا و روشنایی هوشمند خانه ها می پردازیم.

 

ارتباط اینترنت اشیا و روشنایی هوشمند

اینترنت اشیا و روشنایی هوشمند 1

 لامپ های هوشمند

هر خانه به تعداد زیادی لامپ برای تامین روشنایی محیط نیاز دارد.با استفاده از لامپ های هوشمند حدود ده دلار از مصرف کل انرژی برق کاسته می شود به همین دلیل موج عظیمی از مردم و خانه ها خاستار استفاده از لامپ های هوشمند شده اند. جالب این است که با کاهش قیمت و مصرف انرژی به همان اندازه و یا حتی بیشتر روشنایی داریم. مساله بعدی در مورد این لامپ ها نحوه نصب بسیار ساده آنها می باشد.و همه افراد جامعه کم کم جای لامپ ها پر مصرف خود را به لامپ های هوشمند می دهند.

 

کنترل از راه دور لامپ های هوشمند

اینترنت اشیا و روشنایی هوشمند 2

کاربرها از طریق اتصال لامپ های هوشمند به تلفن های هوشمند خود می توانند از راه دور آن ها را کنترل کنند و روشن خاموش شدن لامپ ها را از مکانی دیگر نیز انجام دهند.حتی می توان با استفاده از حسگر های صدایی که برروی این لامپ ها نصب هست با توجه به صدای خود دستور خاموش و یا روشن شدن را بدهید. این قابلیت های پیشرفته بر روی سیستم روشنایی قدم بزرگی در پیشرفته شدن زندگی افراد جامعه هست.

 

دارابودن طیف رنگی مختلف در لامپ های هوشمند

سیستم های روشنایی وجود دارند که با توجه به مود و حال شما تغییر حالت می دهد تا شما بیشتر از محیط لذت ببرید در این لامپ ها بیش از ۵۰۰ طیف رنگی وجود دارد.

همچنین می توان این سیستم های روشنایی را طوری تنظیم کرد که با تغییر نور محیط در طول روز به طور خودکار نور را تنظیم کند تا هم از انرژی برق کمتری استفاده شود و هم سلامتی چشمان شما حفظ شود.

 

سیستم روشنایی هوشمند خارج از خانه ها

اینترنت اشیا و روشنایی هوشمند 3

می توان از سنسور های حرکتی در سیستم های روشنایی جاده ای استفاده کرد.به وسیله ای سنسورها می توان میزان حرکت ماشین ها و یا انسان ها را تشخیص داد و اگر در جاده های خلوتی که کسی در ساعات خاصی عبورو مروری انجام نمی دهد از لامپ های کمتری برای روشن نگه داشتن استفاده کرد.

و سنسور های حرکتی موجود در لامپ هایی که در لابی هتل ها و یا آپارتمان ها وجود دارند فقط با وجود حس کردن حرکت لامپ ها روشن نگه می دارد بلا فاصله با خالی شدن محیط لامپ ها خاموش می شوند و از هدر رفت مقدار زیادی از انرژی برقی می کاهد.

پیشرفته تر شدن سیستم روشنایی در آینده باعث می شود که بخش زیادی از زندگی ما تحول پیدا کند خانه هایی را در نظر بگیرید که با توجه به حالات روحی شما خود تشخیص دهد و رنگ نور اتاق شما را تغییر دهد و یا هنگام خواب شما خود نور را کم کند و یا روشنایی های اتاق های اضافی را خاموش کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *