اینترنت اشیا و خانه های هوشمند

اینترنت اشیا و خانه های هوشمند چه ارتباطی دارند؟

اینترنت اشیا و خانه های هوشمند چه ارتباطی دارند؟
لطفا به این پست رای دهید

اینترنت اشیا و خانه های هوشمند در همه جنبه های زندگی ما نفوذ کرده و زندگی ما را در طول زمان دچار تغییر و تحولاتی کرده است.اینترنت اشیا یا INTERNET OF THINGS سال ها قبل به وسیله کوین اشتاین معرفی شده بود.

پیشنهاداتی که در بدو ورود این تکنولوژی به جوامع شد و با استقبال خیلی زیادی قرار گرفت پیشنهاد خانه های هوشمند و وسایل خانگی مجهز به اینترنت اشیا متصل به یکدیگر بود.در این خانه ها همه تجهیزات به وسیله اینترنت اشیا به یکدیگر متصل می شوند و سپس به مرکز اصلی کنترل خود از طریق وای فای یا مادون قرمز متصل می شوند. در ادامه با اینترنت اشیا و خانه های هوشمند آشنا خواهید شد.

 

هدف خانه های هوشمند

اینترنت اشیا و خانه های هوشمند 1

هدف این خانه ها کنترل راحت تر و کنترل از راه دور تحهیزات خانه مانند سیستم روشنایی ، ماشین لباس شویی،کنترل باز و بسته شدن در ها و پنجره ها و… می باشد.این خانه ها باعث بهبود در کنترل انرژی مصرفی خانواده ها نیز می شوند که در ادامه به آن ها می پردازیم:

 

اینترنت اشیا و خانه های هوشمند

اینترنت اشیا و خانه های هوشمند 2

سیستم سرمایشی و گرمایشی

هم اکنون نیمی از مصارف انرژی خانه های شما از ترموستات ها هستند.ترموستات های جدید و حرارتی در سالهای اخیر تولید شده که با استفاده از آنها حدود پانزده درصد از مصرف انرژی شما کاسته می شود.

همچنین با استفاده از کنترل های از راه دور می توان سیستم گرمایشی را کنترل کرد در مواقع لزوم این سیستم هارا خاموش و یا روشن کرد.

 

سنسورها و حسگرهای حساس حرکتی

با استفاده از سنسورهای حرکتی و نصب آنها بر روی وسایل با ارزش خود یا در گوشه ای از منزل خود می توانید امنیت منزل خود را بالا ببرید و از لحاظ مالی و جانبی از خانواده خود محافظت کنید.

برخی از سنسور های حساس به دود هستند که در محیط نصب میشوند و با حس کردن دود ناشی از آتش سوختگی به شما اطلاع داده می شود و از پرداختن خسارات زیاد جلوگیری می کند.

 

سیستم های روشنایی و لامپی سازگار با شما

سیستم های روشنایی وجود دارند که با توجه به مود و حال شما تغییر حالت می دهد تا شما بیشتر از محیط لذت ببرید در این لامپ ها بیش از ۵۰۰ طیف رنگی وجود دارد.

همچنین می توان این سیستم های روشنایی را طوری تنظیم کرد که با تغییر نور محیط در طول روز به طور خودکار نور را تنظیم کند تا هم از انرژی برق کمتری استفاده شود و هم سلامتی چشمان شما حفظ شود.

 

سنسور های هوشمند حساس به صدای شما

سنسورهای هوشمندی وجود دارد که با توجه به صدای شما تنظیم می شود و در محیط خانه صدای شما را از میلیون ها صدای دیگر موجود در محیط تشخیص می دهد.به وسیله این دستگاه ها می توانید سیستم روشنایی خود با دادن دستور صوتی خاموش یا روشن کنید و بدون دخالت تماسی برخی از سیستم های خود را کنترل کنید.حتی می توانید با استفاده از صدای خود درخواست موزیک کنید!

 

ساعت های هوشمند پوشیدنی

ساعت های هوشمندی که می توانند ضربان قلب شما را اندازه بگیرند و با اتصال به تلفن همراه هوشمند می توان تماس های خود را کنترل کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *