اینترنت اشیا در چین چه روندی دارد؟

اینترنت اشیا در چین چه روندی دارد؟

اینترنت اشیا در چین چه روندی دارد؟
لطفا به این پست رای دهید

اینترنت اشیا در چین یکی از به روز ترین فناوری های عصر حاضر می باشد.اینترنت اشیا که به IOT معروف است تکنولوزی ای است که به وسیله آن هزاران دستگاه به یکدیگر متصل می شوند و سپس از طریق فضای ابری به یک سیل عظیمی از داده ها می رسند. اینترنت اشیا در سال ۱۹۹۹ توسط کوین اشتاین معرفی شد.

اینترنت اشیا همینطور در حال گسترش هست و در حال باز کردن جای خود به زندگی تک تک افراد جامعه هست.آشنایی با مفهوم اینترنت اشیا یک زندگی خیالی و خیلی ایده آلی را برای ما تداعی می کند.که شاید هر کدام از ما در طول زندگی خود بدنبال آن بوده ایم.

هدف اینترنت اشیا

زندگی ای که در آن بتوانیم در تعامل با وسیله های خانگی هوشمند خود باشیم و از وقت هزینه و انرژی به صورت بهینه استفاده کنیم. و از آن برای بهبود سلامتی خود استفاده کنیم. به عنوان مثال سیستم سرمایشی یا گرمایشی هوشمندی که خود از راه دور بتواند خاموش یا روشن شود و با توجه به گرم بودن و یا سرد بود محیط انرژی را کم تر استفاده کند.

هدف اینترنت اشیا بهبود کیفیت زندگی مردم و بهره وری بهتر از منابع می باشد.اینترنت اشیا به دلیل داشتن اهداف بالایی که دارد در کشورهای پیشرفته رو رشد فراوانی است و تعداد دستگاه های تولید شده در این کشور ها بالا می رود. پیشبینی شده که تعداد دستگاه ها طی یکی ۲ سال آینده به ۲۰ میلیارد هم برسد.که این میزان رقم بسیار قابل توجهی هست که همه کشور ها و جوامع را تحت تاثیر قرار می دهد. در ادامه با روند شکل گیری و پیشرفت اینترنت اشیا در چین آشنا شوید.

 

روند پیشرفت اینترنت اشیا در چین

یکی از کشورهای بزرگی که در زمینه اقتصادی هم رشد به خصوصی دارد کشور چین می باشد که سعی دارد از تکنولوژی به روز دنیا نهایت استفاده را ببرد.به همین دلیل سعی می کند در این فناوری نیز یکی از قطب های اصلی باشد.

روند پیشرفت اینترنت اشیا در چین

چینی ها از جمله افرادی هستند که اصلا نمی توانند شکست را بپذیرند و از جمله کشورهای منسجم برای رشد قتصادی خود هستند.از این رو سعی دارند که تا سال های آینده این فناوری را نیز در کشور خود به تصرف درآورند که به نظر می رسد موفق خواهند شد.

بزرگترین بازار اینترنت اشیا در چین

تا سال ۲۰۱۶ بازار اینترنت اشیا در چین حدود ۹۰۰ میلیارد دلار بوده است.با پیش بینی هایی که انجام شده چین در نظر دارد تا ۲ سال آینده بازار اینترنت اشیا خود را به دویست میلیارد دلار برساند و بزرگترین بازار اینترنت اشیا را از آن خود کند. این گزارشات از منبع بسیار معتبر گزارش سالانه پیشرفت اینترنت اشیا از خود کشور چین منتشر می شود.

 

سرمایه گذاران چینی

شرکت های بسیار زیادی در چین وجود دارند که خواهان سرمایه گذاری در زمینه بازار اینترنت اشیا در کشور خود می باشند.که از جمله ی آن ها ۳۶ شرکت بسیار بزرگ در شنزن سبب شده است که سود سهام شرکت ها با رقم بسیار زیادی رشد کند.

از آنجایی که هم اکنون نیز بیشتر وسایل خانه های ما و جهان از محصولات چینی وارداتی است .پیش بینی می شود در آینده ای نه چندان دور تجهیزات و محصولات چینی اینترنت اشیا اطراف مارا احاطه کند.البته که مانند حال حاضر امکان نداشتن کیفیت محصولات چینی وجود دارد و جای بحث بسیار زیادی دارد.

چین یکی از اهداف اصلی خود را به زانو در آوردن بازار جهانی اینترنت اشیا در مقابل خود قرار داده است و یکی از اهداف بلند ودت خود قرار داده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *