تاثیر اینترنت اشیا در صنعت کشاورزی

اینترنت اشیا در صنعت کشاورزی

اینترنت اشیا در صنعت کشاورزی
لطفا به این پست رای دهید

اینترنت اشیا در صنعت کشاورزی این روزها بسیار پر رنگ عمل کرده است،همانطور که اینترنت اشیا در همه ی صنایع پیشرفت داشته است، در صنعت کشاورزی نیز رشد به خصوصی داشته است.هدف اینترنت اشیا در صنعت کشاورزی رسیدن به محصولات پربازده تر و طبیعی تر در عین حال بهبود و صرفه جویی منابع آبی است.

مکانیسم های خاصی برای بهره وری بهتر در این صنعت به کار گرفته شده است. مانند اتوماسیون آبیاری قطره ای و یا سنسورهای تشخیص مواد مغذی خاکی که در ادامه به اینترنت اشیا در صنعت کشاورزی می پردازیم.

 

اینترنت اشیا در صنعت کشاورزی

اینترنت اشیا در صنعت کشاورزی 1

با استفاده از اینترنت اشیا دقت کشاورزی را بالا می بریم!

اینترنت اشیا در صنعت کشاورزی 2

می توانیم با استفاده از این فتاوری در صنعت کشاورزی با پیش بینی بسیار دقیق آب و هوایی نسبت به کاشت و برداشت محصولات برنامه ریزی های دقیق انجام دهیم. و از آسیب های احتمالی به محصولات جلوگیری کنیم.از این طریق به صورت بالایی سطح به ره وری را افزایش می دهیم.

با استفاده از تجهیزات اینترنت اشیا در کشاورزی می توانیم اطلاعات و داده های دقیقی داشته باشیم و به کشاورزان تحویل دهیم. اطلاعاتی نظیر درصد مواد مغزی خاک و اینکه چه مقدار کوددهی انجام شود، داده های مربوط به شرایط جوی نسبت به کار کشاورزان که این امر سبب برنامه ریزی های آن ها برای کارهای خود و مدیریت زمان می شود.

حسگر هایی برای کنترل آفت گیاهان

بدلیل اطلاعات کم کشاورزان همواره در حال سم زدن به گیاهان برای کنترل آفات گیاهان هستند.با استفاده از تکنولوژی اینترنت اشیا می توانیم داده هایی مربوط به رشد گیاه و شرایط زیست محیطی را فراهم کنیم .و بر اساس این داده نسبت به آفت زدایی اقدام کنیم .این فرایند باعث بهبود کیفی گیاه و رشد به موقع آن می شود و از وارد شدن مقدار زیادی سم به اکوسیستم گیاهان جلوگیری می شود.

 

ایمنی و نگه داری از محصولات

می توانیم از برنامه های کنترل و نظارت محصولات کشاورزی اعم از شرایط نگه داری محصولات در انبار ها و همچنین شرایط جوی محیط برای سالم ماندن گیاهان استفاده کنیم.با استفاده از حسگر ها و سنسورهایی که در محیط نگه داری محصولات کشاورزی نگه داری می شود می توانیم داده های لازم را برای اقدامات لازم و به موقع بدست بیاوریم.

 

سیستم آبیاری و کوددهی به وسیله سنسورها

این سیستم با توجه به میزان رطوبت خاک مقدار آب لازم برای گیاهان را فراهم می کند که به این اتوماسیون، اتوماسیون آبیاری قطره ای گفته می شود. در این روش همواره به صورت لحظه ای میزان مواد مورد نیاز گیاه را از خاک اندازه می گیرد و بدون هیچ هدر رفتی آن ها را اضافه می کند.

 

بخش سلامت دامی

قلاده هایی تولید شده اند که به وسیله ی اینترنت اشیا به یکدیگر متصل شده و به دستگاه مرکزی که به وسیله ی دامدار کنترل می شود وصل می شوند.به وسیله این قلاده ها سلامت دام ها همچنین مکان آن ها به طور لحظه ای به دامدار اطلاع داده می شود.

و همچنین در بخش دوشیدن شیر دام ها با استفاده از تجهیزاتی که به اینترنت اشیا مجهز هست می توان به صورت دسته جمعی شیر دام ها را دوشید. در این روش هم در زمان صرفه جویی می شود هم کار با بهداشت بالا انجام‌می شود.و هم میزان شیر دوشیده شده به دامدار اطلاع داده می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *