اینترنت اشیا در صنعت نفت و گاز

اینترنت اشیا در صنعت نفت و گاز

اینترنت اشیا در صنعت نفت و گاز
لطفا به این پست رای دهید

اینترنت اشیا در صنعت نفت و گاز و تاثیرات بسیار زیاد آن در صنعت های مختلف از مباحث قابل بحث دنیای مدرنیته امروز می باشد.در این مقاله سعی داریم که در مورد تاثیراث اینترنت اشیا بر صنایع نفت و گاز می پردازیم.

صنایع نفت و گاز یکی مهم ترین صنایع و حیاتی ترین صنایع ملت ها و کشور ها می باشد.این مساله در کشورهای خاورمیانه پررنگ تر می شود.و درآمد کشورهای خاورمیانه بر پایه همین صنایع شکل گرفته است.و سران مملکتی باید در پی راهکار هایی برای یافتن بهینه سازی مدیریت این منابع برای محکم کردن پایه های اقتصادی کشور خود باشند.

 

در چه زمینه ای اینترنت اشیا در صنعت نفت و گاز کاربرد دارد؟

در کشورهای نفت خیز ابتدا باید در زمینه یافت و اکتشاف منابع نفت و گاز و تولید این مواد و در قسمت های پالایشگاه ها و خط لوله های نفتی و گازی و همچنین در پترو شیمی و حمل و نقل این منابع استفاده می شوند که می توانیم در مورد هرکدام بحث کنیم.

 

مزایای استفاده از اینترنت اشیا در صنعت نفت و گاز

مزایای استفاده از اینترنت اشیا در صنعت نفت و گاز

هدف استفاده از اینترنت اشیا در همه ی صنایع بهبود کیفی سازمان و منابع انسانی و همچنین یافتن راه های میان بر برای بازده بیشتر می باشد.در صنایع نفتی و گازی می توانیم با استفاده از اینترنت اشیا به اهداف بهینه سازی خط تولید ، تجزیه و تحلیل خطاها و یافتن راه حل و کاهش هزینه ها و همچنین با بالا بردن مسائل بهداشتی کارکنان امنیتشان را بالا ببریم.

همچنین در دید وسیع تر با استفاده از این فناوری می توانیم گاز های گلخانه ای را کاهش دهیم،با یافتن راه کارهایی تولید نفت را افزایش دهیم،منابع گاز را به طور هوشمند مدیریت کنیم، ممکن است در طول فراین پالایشگاهی گاز ها به هدر بروند می توانیم با استفاده از محاسبات دقیق سنسورهای اینترنت اشیا آن ها را محاسبه کنیم و با یافتن راه حل از هدر رفتن گازها جلوگیری کنیم. از دیگر کاربرد ها میتوان به پایش هیدروکربن، کاهش آسیب محیط زیست،و همچنین می توانیم انرژی را در صنایع نفت و گاز تراز گیری کنیم.

این مسائل و مدرنیته سازی صنایع بزرگی همچون صنایع نفت و گاز نیاز به مدیریتی شایسته و اهداف بلند مدت دارد که به دلیل نبودن مدیریتی مناسب هنوز به مرحله ی اجرایی نرسیده ولی تا سال ۲۰۲۲ امید است به دست آوردهایی دست پیدا کنند.

 

نحوه اجرایی اینترنت اشیا در صنعت نفت وگاز

برای یافتن و اکتشافات و بررسی های منابع نفتی و گازی همیشه زمان زیادی مصرف می شود . استفاده از اینترنت اشیا در حوزه تجهیزات هواپیمایی و فرودگاهی می توان از هواپیماهای بدون سرنشین برای کاهش هزینه و همچنین سرعت بالا برای تصمیم گیری حرکت ناوگان ها استفاده کرد . با استفاده از این هواپیماهای کوچک هم وسعت دید بهتر و بیشتری به می دهد.زیرا وظیفه ی این هواپیماها عکس برداری هایی با کیفیت بالا و به صورت لحظه ای می باشد.استفاده از این تکنولوژی کمک بسیار زیادی به کشور ما می کند امید است به زودی زود این اهداف در دست اجرا قرار بگیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *