اینترنت اشیا در صنعت بیمه

اینترنت اشیا در صنعت بیمه چه کاربردی دارد؟

اینترنت اشیا در صنعت بیمه چه کاربردی دارد؟
لطفا به این پست رای دهید

اینترنت اشیا در صنعت بیمه و همه صنایع در عصر حاضر حضور پررنگی از خود نشان داده است. در این مقاله به تاثیر اینترنت اشیا در صنعت بیمه و مزایا و معایب آن می پردازیم.

در تکنولوژی اینترنت اشیا همه دستگاه های دارای این تکنولوژی می توانند به هم متصل شوند و سپس به شبکه ی عظیمی از اطلاعات ذخیره شده متصل می شوند.این بخش از اطلاعات می تواند یک نکته مثبت قوی برای صنعت بیمه باشد.زیرا افراد همه اطلاعات خود را درفضای ابری به صورت ذخیره شده دارند و بیمه کنندگان که در راس این تجهیزات قرار دارند و می توانند به اطلاعات بیمه شوندگان دسترسی داشته باشند. به وسیله این اطلاعات می توانند خیلی از اتفاقات ناگهانی را پیشگیری کنند و نیز از پرداخت مبلغ زیادی خسارت جلوگیری کنند.

هم اکنون اینترنت اشیا جای خود را در صنعت بیمه پیدا کرده است . در ادامه به کاربرهای دقیق تری از آن می پردازیم:

 

کاربرد اینترنت اشیا در صنعت بیمه خودرو

کاربرد اینترنت اشیا در صنعت بیمه خودرو

بیمه خودرو در سال های گذشته به گونه بوده است که هر کسی سن کمتری داشته باید مقدار بیشتری برای بیمه ی خودروی خود پرداخت می کرده است.هم اکنون بیمه خودرو با استفاده از اینترنت اشیا که سبب می شود دستگاه های زیادی به یکدیگر متصل شوند و ابزار کنترل و نظارت قدرتمندی دارد وارد عرصه دیگری شده تا بیمه شونده گان دارای اعتماد و رضایت بیشتری باشند.

بدین صورت که یک دستگاه کوچک به فرد متقاضی داده می شود تا در خودروی خود نزدیک فرمان نصب شود.این دستگاه دارای سنسورهای بسیار حساسی برای تعیین سرعت و تعداد ترمزهایی که به سختی گرفته شده است در زمان های مختلف و شرایط جوی متفاوت می باشد.به وسیله آن بیمه کنندگان بر بیمه شونده نظارت دارند و احتمال تصادفات او را تخمین می زنند و سپس اقدام به بستن قرار داد بیمه می کنند. این روش نوین دارای جنبه های مفید فراوانی هست باعث می شود رانندگان سعی کنند بهتر رانندگی کنند و همچنین برای رانندگان خوب با سن پایین تر با عدالت بیشتری رفتار می کند.

 

بیمه خانه با دخالت اینترنت اشیا چگونه می شود؟

با ورود تکنولوژی اینترنت اشیا اولین صنعت تحت تاثیر خانه های هوشمند بودند.در این خانه ها به وسیله سنسورهای حرارتی و سنسورهای حرکتی می توان از بسیاری از خسارات جلوگیری کرد.از انجا که همه دستگاه های خانه هوشمند به یکدیگر و به اینترنت متصل هستند بر بیمه خانه بسیار زیاد اثر می گذارد.

فرض کنید دستگاه های خانه به سنسوری مجهز شده باشند که با فعال شدن آن و ورود دزد به خانه آژیر می کشد و پلیس را خبر می کند.

و یا دوربین های امنیتی و دوربین های مدار بسته ای که به صورت تصویری به تلفن های همراه صاحبان خانه متصل می شوند هرگونه حرکت مشکوکی را زیر نظر دارند و پرداخت خسارات سنگین پیشگیری می کنند.

 

بیمه عمر و سلامت و اینترنت اشیا

اینترنت اشیا در صنعت بیمه 1

همانطور که گفته شد سیستم کلی اینترنت اشیا بر اساس یک سیستم دقیق نظارت مستقیم بر اطلاعات اشخاص هست. بیمه عمر رابطه مستقیم بر سلامت افراد دارد.

سلامت افراد به وسیله دستگاه های اینترنت اشیا که به صورت پوشیدنی برای افراد تنظیم شده سطح سلامت فرد را بر حسب علایم حیاتی بیماری های فرد و .. می سنجد و بر این اساس قرار داد بیمه عمر را تعیین میکند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *