اینترنت اشیا در صنعت برق

اینترنت اشیا در صنعت برق چه کاربردی دارد؟

اینترنت اشیا در صنعت برق چه کاربردی دارد؟
لطفا به این پست رای دهید

اینترنت اشیا در صنعت برق با گذشت زمان و زیاد شدن جمعیت انسان ها بر روی کره زمین و به تبعات آن استفاده بیشتر از منابع انرژی همواره اهمیت بیشتری یافته است، درست مصرف کردن و همچنین تولید پر بازده از بحث های اصلی کارشناسان زیربط می باشد. به همین دلیل با ظهور فناوری های جدید چراغ های جدیدی را در ذهن فعالان در زمینه ی تولید انرژی برق روشن کرده است. انرژی برق و نحوه مدیریت آن توسط دولت و سازمان ها یکی از موضوعات مورد بحث همیشگی می باشد.

در سال های اخیر به دلیل افزایش زیاد مصرف انرژی برق و روبه رویی با بحران کم شدن آن و از سوی دیگر قدیمی شدن تجهیزات برق این صنعت را با چالش های زیادی روبه رو کرده است.

 

چرا اینترنت اشیا در صنعت برق کاربرد دارد؟

چرا اینترنت اشیا در صنعت برق کاربرد دارد؟

مشکلات زیادی در تولید و توزیع انرژی الکتریکی و رساندن بهینه ی آن به مردم وجود دارد. در ادامه به بررسی برخی از این مشکلات می پردازیم:

یکی از مشکلاتی که بسیار حیاتی است و حتی ممکن است مشکلاتی برای سلامتی افراد جامعه داشته باشد وجود اختلال و مشکلاتی در برق رسانی به مردم هست.و همچنین باعث بروز مشکلاتی در صنعت برق کشور و از کار افتادن کسب و کار ها نیز می شود.و همچنین یکی دیگر از مشکلات درخور توجه این است که مصرف برق در طول زمان های مختلف متفاوت است. به عنوان مثال در ساعاتی از روز به دلیل استفاده از برخی وسایل مصرف برق بیشتر از ساعات دیگر است ویا در فصل تابستان به دلیل استفاده از وسایل سرمایشی برقی مصرف برق بالاتر می رود. به همین دلیل باید نظارت و کنترل بیشتری بر روی این مشکلات داشته باشیم و از تکنولوژی های مدرن استفاده کنیم.

 

کاربرد اینترنت اشیا در صنعت برق

به منظور حل مشکلاتی که در بالا گفته شد یعنی مشکلات نظارتی میتوانیم از سنسورهایی که در تجهیزات اینترنت اشیا هست استفاده کنیم.به این منظور سنسور هایی برای نظارت به الگوی مصرف شهروندان قرار می دهیم تا الگوهای مصرف را مورد بررسی قرار دهیم و سپس با تجزیه و تحلیل داده ها و نیز مقدار نیاز روزانه شهروندان الگوی بهینه تری را برای بهبود روند کار قرار دهیم.

 

مزیت استفاده از سنسورها برای نظارت الگوی مصرفی انرژی برق

اینترنت اشیا در صنعت برق

با استفاده از سنسورها برای نظارت بر الگوی مصرفی برق شهروندان به طور ۲۴ ساعته ما میتوان مقدار کامل نیاز شهروندان و همچنین ولتاژ و شدت جریان را به منظور رفع مشکلات فنی بدست آورد.با این نظارت دقیق می توانیم از مصرف های غیر قانونی برق نیز اطلاع پیدا کنیم.

با گذشت زمان و پیشرف تکنولوژی و بیشتر شدن سنسورهای اینترنت اشیا قیمت آن ها نیز کاهش پیدا می کنید به همین دلیل با کاهش هزینه ی مصرفی به کاهش هزینه های خروجی برای شهروندان می انجامد.

از سوی دیگر بر میزان مصرف شهروندان نظارت می کند و میزان مصرفی آن ها را با بهینه سازی و هوشمند سازی مصارف برقی خانگی آن ها کاهش می دهد.

صنعت برق یکی از صنعت های پرخرج و از طرف دیگر با درامد زایی بالا می باشد ولی به دلیل نظارت نادرست و با هدر رفتن حتی مقدار ناچیزی از این انرژی از مقدار زیادی از میزان بازده درآمدی آن می کاهد.

با استفاده از کنتورهای هوشمند و نیز سنسور ها میتوانیم از این تلفات انرژی به طرز باورنکردنی ای جلوگیری کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *