اینترنت اشیا در حوزه سلامت

اینترنت اشیا در حوزه سلامت چه کاربردی دارد؟

اینترنت اشیا در حوزه سلامت چه کاربردی دارد؟
لطفا به این پست رای دهید

اینترنت اشیا در حوزه سلامت پیشرفت های به سزایی داشته است، یکی از صنایعی که به وسیله اینترنت اشیا دچار تحول بسیار زیادی شده است در حوزه ی سلامت و پزشکی هست.این یکی تحولات بسیار کارامد برای جان افراد و بهبود کیفی زندگی بیماران شده است.حتی بسیاری از بیمارانی که توانایی درمان آن و عمل کردن آن ها وجود نداشته با استفاده از این فناوری امکان پذیر شده اند. در ادامه با تاثیرات اینترنت اشیا در حوزه سلامت آشنا خواهید شد.

 

اینترنت اشیا در حوزه سلامت چه تاثیری داشته است؟

اینترنت اشیا در حوزه سلامت چه تاثیری داشته است؟

این تحولات در حوزه سلامت بیماران در دسته های مختلفی اتفاق افتاده است که در زیر به بررسی آن می پردازیم.

  • امکان آموزش بهداشت و سلامت از راه دور از طریق پزشکان برای بیماران و یا برای افراد منطقه محروم قرار گرفته است.
  • اگر پزشکی در مواقع ضروری نتوانست در بیمارستان حضور پیدا کند به وسیله کنترل از را دور می تواند وضعیت بیمار خود را بررسی کند.
  • ورزشکارانی که باید تحت نظر باشند به وسیله سنسور هایی می توانند علائم حیاتی خود را به طور مداوم چک کنند تا از خطرات احتمالی جلوگیری کنند.
  • می توانیم به وسیله ی سیستم هایی مجهز به اینترنت اشیا تعداد و نوع داروهای موجود در داروخانه ها را با سرعت زیاد نظارت و کنترل کنیم.
  • یافتن سریع تخت خالی در بخش اورژانس و بهبود عملکرد دستگاه های پزشکی

 

تاثیر اینترنت اشیا در زندگی معلولین

با پیشرفت و هوشمند سازی تجهیزات پزشکی در زمینه زندگی معلولین نیز پیشرفت های شگرفی به عمل آمده است.به عنوان مثال ساخت ویلچر هایی که دارای حس گر می باشند و معلولین خود می توانند آن را کنترل کنند.و یا معلولانی که دارای یک پا یا دست هستند به وسیله این تجهیزات هوشمند می توانند یک پا یا دست دیگر داشته باشند و به طور معمول از آن ها استفاده کنند و به زندگی عادی خود برسند.

 

اینترنت اشیا و تراشه های پزشکی

پیشرفت تکنولوژی اینترنت اشیا باعث شده است که در زمینه عمل های جراحی پیشرفت زیادی داشته باشیم . و به وسیله اینترنت اشیا و اتصال اشیا به یکدیگر و اینترنت و کاشت آن ها در بدن انسان به پیشرفت های شگرفی می رسیم.کاشت این تراشه ها به پزشکان کمک می کند که بیماری های غیر قابل تشخیص را شناسایی کنند و از داخل بدن اطلاعاتی را دریافت کنند و پس از تجزیه و تحلیل داده به بیرون ارسال کنند.

حتی با استفاده از این تراشه ها می توان با مغز ارتباط سیگنالی برقرار کرد و هدف دستورات مغز را تجزیه تحلیل کرد و سپس به اعضای دیگر ارسال کرد این کار به درمان بیماری ها کمک می کند و درد ها را تسکین می دهد .حتی می توان از این روش برای کمک به افراد معلول استفاده کرد و آن ها درمان کرد.

 

اینترنت اشیا و بیماری بدون درمان

آلزایمر یکی از بیماری های شایع و بدون درمان عصر حاضر می باشد. اما به وسیله دستگاه های اینترنت اشیا می توانیم همه خاطرات و حافظه فرد را روی یک قطعه کامپیوتری ذخیره کرد و اگر فرد در مرور این بیماری دچار از دست دادن کامل حافظه شد دوباره آن ها را به یاد بیاورد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *