اینترنت اشیا برای شهر هوشمند

اینترنت اشیا برای شهر هوشمند چه کاربردی دارد؟

اینترنت اشیا برای شهر هوشمند چه کاربردی دارد؟
لطفا به این پست رای دهید

اینترنت اشیا برای شهر هوشمند با فناوری جدید خود در حال گسترش است و شرکت های بزرگ روزانه در ساخت پلت فرم های هوشمند مجهز به اینترنت اشیا هستند. و همه ی این دستگاه های هوشمند در حال تعامل با یکدیگر می باشند.آنقدر گسترش این پیشرفت زیاد می شود که به دامنه اش به شهرهای هوشمند و کشور هوشمند خواهد رسید.در این مقاله سعی می کنیم راجع به اینترنت اشیا برای شهر هوشمند و المان های این شهر توضیح دهیم.

 

اینترنت اشیا برای شهر هوشمند

اینترنت اشیا برای شهر هوشمند

هدف شهر هوشمند

هدف شهرهای هوشمند با استفاده از تکنولوژی های نو بهبود کیفی سطح زندگی مردم می باشد و همچنین با مصرف درست از این انرژی سالانه مقدار زیادی انرژی و وقت صرفه جویی می شود.و انسان ها به مصرف درستی از منابع دست خواهند یافت.

شهر هوشمند برای رسیدن به اهداف خود سه المان را مورد نظر دارد

  • ابتدا داده ها را جمع آوری می کند.
  • ارتباطات را محیا می سازد.
  • داده ها را آنالیز می کند.

 

در شهرهای هوشمند ما به وسیله تجهیزات IOT احاطه شده ایم و آن ها را در سرتاسر شهر می بینیم.در این شهر ا از کنتور های آب و برق و گاز گرفته تا سنسورهای حرکتی و ترافیکی جاده مجهز به سیستم اینترنت اشیا می باشند.در شهر هوشمند چه افراد در زندگی شخصی خود چه در اجتماع همواره در حال استفاده از این تجهیزات می باشند.

در حوزه ی فردی و خانه

افراد به طور شبانه روز در حال استفاده از تلفن های همراه هوشمند هستند.در خانه های خود سیستم گرمایش و سرمایشی هوشمند دارند .از سیستم روشنایی هوشمند استفاده می کنند.

در حوزه ی اجتماعی

در خیابان ها حس گر های ترافیکی عبور و مرور را برای شهروندان راحت تر می کند.کارخانه جات و صنایع مجهز به بروز ترین امکانات برای بهبود کیفی محصولات خود هستند.سیستم آموزشی مورد تحول قرار می گیرد و با استفاده از واقعیت مجازی کاربران می توانند هنگام آموزش مطلب درسی را به عین ببینند.

در حوزه ی پزشکی و سلامت

چه به طور فردی چه اجتماعی انسان ها از تجهیزات زیادی برای بهبود سلامتی خود می توانند استفاده کنند.استفاده از دستگاه های فشا و قند خون هوشمن برای سالمندان و همچنسن دستگاه های هوشمند برای رفع نیاز و گیرفتن علائم حیاتی نوزادان و خانم های باردار.

ساخت ویلچر ها و بهبود کیفی زندگی شخصی بیماران دارای بیماری مزمن از جمله مزایای شهر هوشمند می باشد.

 

تکنولوژی شهر هوشمند

اینترنت اشیا برای شهر هوشمند 1

چند تکنولوژی در شهرهای هوشمند وجود دارد که آنها را متمایز می کند:

  • در این شهر ها کنترل گر ها و پردازش گر ها بسیار دقیق می باشند.به عنوان مثال حس گر های اینترت اشیا که در کنتورها آب و برق و گاز می بینیم و یا در حسگر های ترافیکیوجود دارد از ابزار کنترل بسیار دقیقی می باشند
  • همه ی تجهیزات هوشمند به یک شبکه ی ارتباطی متصل هستند.مجهز شدن همه تجهیزات به وای فای یک مثال بارز آن است.
  • امنیت اطلاعاتی در این شهرها بسیار بالا می باشد.زیرا امکان ریسک در سیستم های اینترنت اشیا برای هک شدن بالا می باشد.هدف این شهر ها حفظ امنیت شهروندان خود در راستای بهبود کیفی زندگی هست.
  • در این شهر ها داده ها به خوبی مدیریت می شوند.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *