آینده بازار اینترنت اشیا 2

آینده بازار اینترنت اشیا چگونه خواهد بود؟

آینده بازار اینترنت اشیا چگونه خواهد بود؟
لطفا به این پست رای دهید

آینده بازار اینترنت اشیا در فناوری اینترنت اشیا تجهیزات مختلف از طریق شبکه های مختلف وای فای و شبکه های وسیع تر به یکدیگر متصل می شوند.ای فناوری به صورت روز افزون در حال گسترش است و از نظر اقتصادی در آینده به رشد قابل قبولی خواهد رسید.شرکت های بزرگی نظیر آمازون ، اینتل ، سامسونگ و … در حال ساخت تولید و انجام تحقیقات بیشتر روی اینترنت اشیا می باشندو همانطور که تحقیقات نشان داده شده است به طور نجومی این وسایل در پنج سال آینده چندین برابر خواهد شد.

سرمایه گذاری ها در بخش اینترنت اشیا

آینده بازار اینترنت اشیا

در این بخش سرمایه گذاری هایی خیلی بالایی از سوی برخی شرکت ها در حال انجام است. پیش بینی شده تا سال ۲۰۲۰ سود بازار اینترنت اشیا تا حدود به ۱ تیرلیون دلار برسد.و تا سال های آینده حجم سرمایه گذاری بیشتر نیز خواهد شد.

برخی شرکت ها مانند جنرال موتورز که سهم بسیار زیادی در بازار صنایع اینترنت  اشیا دارند پیش بینی کرده اند مقدار سرمایه گذاری تا سال ۲۰۲۲ تا شصت میلیون دلار خواهد رسید.

افزایش دستگاه هایی با بهره روی صنعتی حتی ممکن است به درصد سود بازار اینترنت اشیا اضافه کند.زیرا دولت ها هواره به سمتی کشش پیدا می کنند که با سرمایه گذاری های خوب برای مدت طولانی صنعت کشور را به بهترین حالت ممکن برسانند.

 

افزایش روز افزون تعداد دستگاه ها

تعداد دستگاه های تولیدی شرکت ها روز به روز بیشتر می شود و با توجه به این مساله تعداد بیشتری دستگاه به اینترنت متصل می شوند.پیش بینی می شود تا سال های آینده یعنی ۲ سال آینده به تعداد ۲۰میلیارد دستگاه به اینترنت متصل شوند.ای بی یکی از شرکت های مطرح در زمینه ساخت تجهیزات IOT  اعلام کرده که تا ۳ سال آینده حدود ۲۲ میلیارد دستگاه به اینترنت متصل خواهند شد.

با یک مشاهده ی ساده به این اعداد و ارقام در می یابیم که در آینده  اینترنت اشیا در بازار مقدار قابل توجهی خواهد بود.بنابراین اشتغال زایی بیشتر می شود و تعداد زیادی از فناوران وارد این کسب و کار می شوند. دز ادامه با آینده بازار اینترنت اشیا آشنا شوید.

 

آینده بازار اینترنت اشیا و کسب و کار بیشتر

آینده بازار اینترنت اشیا 1

با افزایش تعداد دستگاه ها همه صنایع و کسب و کارها نیز می خواهند خود را با این فناوری هم سو کنند. به همین علت به دنبال افراد دارای اطلاعات در این زمینه ها می باشند.شرکت های خصوصی و همچنین دولتی مانند بانک ها، شرکت بیمه، صنعت کشاورزی و صنعت درمانی نیز در حال وفق دادن خود با این فناوری جدید می باشند.

 

چالش امنیت و سرمایه گذاری در این زمینه

با زیاد شدن دستگاه ها مشکلات امنیتی IOT  همچنان پابر جا هست و به گفته گزارشگران که از مدیر چند شرکت بزرگ پرسیده اند متوجه شده اند که حتی آن ها از این مساله جان سالم به در نبرده اند حتی خسارات بالایی پرداخته اند.به همین دلیل تمایل بیشتری در شرکت ها برای سرمایه گذاری در بخش امنیت وجود دارد.پیش بینی شده مبلغ سرمایه گذاری در این بخش به مقدار قابل توجه ۸۰۰ میلیون دلار هم برسد بنابراین به پیشرفت های موفقی خواهند رسید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *