کاربرد اینترنت اشیا در صنعت گردشگری

کاربرد اینترنت اشیا در صنعت گردشگری

کاربرد اینترنت اشیا در صنعت گردشگری
لطفا به این پست رای دهید

صنعت گردشگری در جوامع امروزی دارای کارایی بسیار زیادی می باشد. اینترنت اشیا با استفاده از حسگر ها و سنسور ها اطلاعات زیادی را بین دستگاه ها رد وبدل می کنند.این فناوری در سال ۱۹۹۹ شروع به کار کرد و پیش بینی شده که تا سال ۲۰۲۰ حدود ۵۰ میلیارد دستگاه مجهز به سیستم اشیا در اختیار مردم قرار بگیرد.

 

کاربرد اینترنت اشیا در صنعت گردشگری

کاربرد اینترنت اشیا در صنعت گردشگری

این فناوری یک انقلاب در زمینه ی عصر دیجیتالی بوده است.همه فناوری های جدید به همراه مزایای زیاد دارای چالش های زیادی نیز می باشند.یکی از چالش های مهم در زمینهی این فناوری هک شدن اطلاعات شخصی و یا محرمانه ی ساز مان ها می باشد.

  • اینترنت اشیا هم اکنون به وسیله شرکت های بزرگی بر روی وسایل قرار می گیرد که این شرکت ها از جمله ی آمازون ،بوش،ای بی هستند.
  • تاثیرات این فناوری آنقدر گسترده هست که می توان گفت صنعتی وجود ندارد که از این فناوری بی بهره بماند.
  • به دلیل بهینه سازی در مصرف انرژی و زمان مکان و مدیریت مداری مشتری ها این فناوری مورد استقبال صنایع قرار می گیرد.
  • در صنعت گردشگری می توان به صنعت هتل داری و فرودگاه های هوشمند اشاره کرد.

 

فرودگاه ها و هواپیماهای هوشمند

از دیگر کارایی های این فناوری هواپیما های هوشمند هستند که حافظ جان انسان ها می باشند.در این هواپیما ها سنسورهایی در موتور هواپیماها وجود دارد که قبل از خرابی موتو همه ی عوامل را چک می کند و از وجد مشکلات احتمالی خبر می دهد.همچنین این سنسور ها برای بهینه سازی مصرف سوخت هواپیماها نیز به کار پرفته می شوند.بوسیله ی اینترنت اشیا هم در زمان می توان صرفه جویی کرد و هم در سوخت و انرژی که این امکان برای هواپیماها نیز وجود دارد. و همچنین این سنسور ها زمان سوخت گیری را نیز اعلام می کنند.

استفاده از اینترنت اشیا در صنعت گردشگری علاوه بر مزایای بسیار دارای چالش های بسیاری نیز می باشد. از اینترنت اشیا می توان در بخش فرودگاهی نیز استفاده کرد.به منظور راحتی مسافرین برای یافتن مسیر ها به وسیله ی لامپ ها و سنسورهایی می توان مسیر ها را مشخص کرد تا مسافران راه خود را بیابند.

از دیگر کارایی های اینترنت اشیا در فرودگاه ها این است که مسافران می توانند در مسیری مشخص شده بار های خود را مشاهده کنند تا بارشان به دستشان برسد.این یک سیستم ردیابی به وسیله سنسورهای اینترنت اشیا می باشد.

 

هتل های هوشمند

صنعت گردشگری 1

 در این هتل ها همه ی وسایلی که در اختیار گردشگران قرار می گیرد هوشمند هستند تا از سفر لذت ببرد.می توان با استفاده از مدیریت دانش و انتقال آن به پرسنل هتل ها می توانند مشتری مداری صمیمی تری با گردشگران داشته باشند.

در هتل های هوشمند برای گردشگران این امکان فراهم می شود که از هرکجا که بخواهند رزور اتاق را انجام دهند.و برنامه ریزی مناسبی از قبل برای سفر خود داشته باشند تا از زمان سفر خود به بهینه ترین شکل ممکن استفاده کنند و با لذت بردن از آن دوباره بخواهند که از همان هتل استفاده بکنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *