اینترنت اشیا

چگونه اینترنت اشیا سبک زندگی مارا تغییر می دهد؟

چگونه اینترنت اشیا سبک زندگی مارا تغییر می دهد؟
لطفا به این پست رای دهید

اینترنت اشیا فناوری بسیار منحصر به فرد این روز ها که در هر یک از جنبه های زندگی ما حضور دارد و یا در آینده ای نزدیک بی شک حضور پیدا می کند.در این مقاله برای شما توضیح می دهیم که چگونه این فناوری زندگی تک تک ما ها را تحت تاثیر قرار می دهد و حتی سبک زندگی کردن ما را تغییر می دهد.

 

آیا به داشتن خانه هایی کاملا هوشمند فکر می کنید؟

اینترنت اشیا 1

این مساله در جوامع امروزی دیگر یک رویا و یا تخیل انسان ها نیست بلکه با استفاده از فناوری اینترنت اشیا این تکنولوژی در حال استفاده در کشورهای پیشرفته تر می باشد. و حتی کم کم خود را در کشور ما خودش را نشان می دهد.

وقتی از خانه ای هوشمند صحبت می کنیم محلی که ۹۰درصد از زندگی روزمره خود را در در آن می گذاریم که بیشترین تاثیر را بر سبک زندگی ما دارد پس قدرت تاثیر اینترنت اشیا را که با قدرت بالایی در حال گسترش است بر سبک زندگی را می فهمیم.

دستگاه های خانه هوشمند در حال گسترش هستندو همینطور تا سال ۲۰۲۰ به چندین برابر خود می رسند.شرکت های بزرگی همچون شرکت سامسونگ ، بوش و.. وجود دارند که در این زمینه ها فعالیت بالایی دارند.

 

هدف از خانه های هوشمند و استفاده از اینترنت اشیا چیست؟

اینترنت اشیا 2

در خانه های هوشمند ما همه دستگاها مجهز به اینترنت اشیا می باشند که قابلیت اتصال به یکدیگر را دارند و به منظور بهینه سازی مصرف وقت و انرژی به یکدیگر متصل می شوند و در حال تعامل با یکدیگر هستند.هر چه قدر که این اتصال و تعامل بیشتر شود مثلا در زمینه روشنایی خانه و سیستم سرمایشی و گرمایشی بهینه سازی مصرف انرژی و زمان بیشتر می شود.

 

با استفاده از اینترنت اشیا ما به تسهیل در سبک زندگی و بالا بردن کیفی زندگی خود می رسیم :

در بخش تولید و کشاورزی

 می توان گفت که در بخش تولید و کشاورزی ما به دستاورد های بالایی چه از لحاظ صرفه جویی در وقت و هزینه می رسیم علاوه بر آن محصولاتی تازه تر، انبوه تر و سالم تری از لحاظ کیفیت استفاده می کنیم.

فرض کنید که آبیاری و کوددهی گیاهان به وسیله ی دستگاه هایی با سنسورهای حساس به رطوبت و مواد مغذی خاک انجام بپذیرد و بدون دخالت انسان انجام شود. به مقدار زیادی در مصرف آب صرفه جویی خواهد شد

 

سریع تر از همیشه به مکان دیگر انتقال پیدا می کنید

هوشمند سازی سیستم حمل و نقل، خودروها، راهیابی این امکان را به شما می دهد که به وسیله دستگاه هایی که با یکدیگر تعامل دارند و کار انتقال داده را انجام می دهند سریع تر به مکان مورد نظر خود برسید.فرض کنید خودروها یی مجهز به سیستم هوشمند و خیابان هایی مجهز به سنسورهایی که میزان ترافیک جاده را می سنجند و تعداد ماشین ها و سرعتشان را براورد می کنند با انتقال داده به خودروی شما سریع ترین راه را برای شما برآورد می کند و در اختیار شما قرار می دهد. و یا جای پارک مناسبی با توجه به مسیرتان به شما پیشنهاد خواهد کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *