مزیت های عمده اینترنت اشیا

مزیت های عمده اینترنت اشیا چیست؟

مزیت های عمده اینترنت اشیا چیست؟
لطفا به این پست رای دهید

مزیت های عمده اینترنت اشیا که از سال ۱۹۹۹ توسط کوین اشتون بیان شد و در جهان مورد استفاده های خارق العاده ای قرار گرفت. اینترنت اشیا هر آنچه در تخیلات ذهن مردم گذشته و حال بوده را به صورت عینی و واقعی در آورده و به دستگاه هایی دست پیدا کرده که در حال تعامل با خود و انسان ها می باشند.

این یکی از انقلابات بزرگ در زمینه عصر دیجیتالی بوده است.اینترنت اشیا دارای مزیت های بسیار زبادی در زندگی بشریت می باشد که در این مقاله سعی به توضیح مزیت های عمده اینترنت اشیا داریم، با ما همراه باشد.

 

مزیت های عمده اینترنت اشیا به چند دسته تقسیم می شوند:

مزیت های عمده اینترنت اشیا 1

  1. از لحاظ بهینه سازی مصرف وقت
  2. از لحاط بهینه سازی مصرف انرژی
  3. بیشتر شدن سود اقتصادی سازمان ها
  4. اشتغال زایی

 

اینترنت اشیا و مزیت بهینه سازی مصرف وقت

زندگی ای را در نظر بگیرید که در آن خانه ای هوشمند دارید.در این خانه هوشمند دارای تجهیزاتی هستید که به اینترنت اشیا متصل هستند و با یکدیگر تعامل دارند.دستگاه های شما از ماشین لباس شویی و ظرف شویی گرفته تا پرده ها و سیستم روشنایی مجهز به هوش مصنویی می باشد.شما فقظ کافیست دستگاه های مورد نظر خود در مورد روشنایی محیط ،باز و بسته شدن پنجره های منزل برنامه ریزی کنید وبدون دخالت خود به وسیله حس گر ها از وقت خود صرفه جویی کنید.

همچنین خیابان های مجهز به حسگر های عبور و مرور خودروها و تعیین میزات ترافیک جاده ها بهترین مسیر و جای پارک خالی و مناسب را بدون اتلاف وقت به شما می دهد.

 

اینترنت اشیا و مزیت بهینه سازی مصرف انرژی

مزیت های عمده اینترنت اشیا 2

در جوامع کنونی با استفاده از اینترنت اشیا در هوشمند سازی سازمانی و کارخانجات و حتی خانه ها به طرز غیر قابل باوری صرفه جویی در مصرف انرژی و آب انجام می شود.سیستم سرمایشی و گرمایشی هوشمندی که خود با استفاده از حس گرهای خود میزان سرما و گرمایش محیط را کم و زیاد می کند و یا از راه دور قابل کنترل و خاموش و روشن شدن می باشد.

مرزعه هایی که با استفاده از اتوماسیون آبیاری قطره ای درختان و گیاهان مزرعه خود را آبیاری می کند تا حد خیلی زیادی آب را کمتر مصرف می کند و محصولاتی شاداب تر به مزرعه داران تحویل می دهد

 

اینترنت اشیا و اشتغال زایی

با به روی کار آمدن این فناوری دست بسیاری از نوآوران و خلاقان باز شد تا بتوانند کسب و کار منحصر به فرد خود را داشته باشند.تا سال ۲۰۲۰ حدود ۵۰ میلیون دستگاه هوشمند وارز بازار می شود که همین اعداد و ارقام نشان دهنده در دست داشتن سود اقتصادی تولید کنندگان اینترنت اشیا می باشد.

 

افزایش سود و مشتری مداری سازمان ها

مزیت های عمده اینترنت اشیا 3

سازمان ها با استفاده از برنامه هایی که مجهز به اینترنت اشیا می باشند می توانند الگوی رفتاری مشتریان خود را پیدا کرده و آن ها را با ارائه خدمات مورد علاقه شان جذب کنند . و با استفاده از بستر اینترنتی جمعیت بیشتری را وارد بخش سازمانی خود بکنند و با مشتریان بیشتری تعامل بکنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *