عوامل کلیدی رشد اینترنت اشیا

عوامل کلیدی رشد اینترنت اشیا چیست؟

عوامل کلیدی رشد اینترنت اشیا چیست؟
لطفا به این پست رای دهید

رشد اینترنت اشیا یا اینترنت چیزها از جمله فناوری های در عرصه ظهور هست که در جوامع جدید با پیشرفته کردن سبک زندگی مردم یک زندگی ایده آل برای آن ها فراهم می کنم.اکنون شرکت های بزرگ و زیادی از پلت فرم های اینترنت اشیا برای هوشمند سازی دستگاه های تولیدی خود استفاده می کنند که با استقبال زیادی ازمردم رو به رو شده است.

 

 رشد اینترنت اشیا

  اینترنت اشیا به وسیله حس گرهای فوق قوی و با استفاده از یک فضای ابری برای ذخیره ی اطلات فرایند کاری خود را انجام‌می دهد.این پلت فرم بر اساس درسافت اطلاعات و تجزیه و تحلیل داده ها در کم ترین زمان ممکن را انجام‌می دهد.اینترنت اشیا یا IOT موزد استقبال شرکت های زیادی برای سرمایه گذاری های بزرگ و طولانی مدت قرار گرفته است.حالا شاید این سوال مطرح شود که چه چیزی اینترنت اشیا را خاص می کند و امری کلیدی برای رشد آن دارد. در ادامه به توضیح این مطالب خواهیم پرداخت.

 

رشد اینترنت اشیا و سیستم های بلا درنگ

رشد اینترنت اشیا و سیستم های بلا درنگ

 سیستم های بلادرنگ بوسیله ی اینترنت اشیا و با همکاری هوش مصنوصی باعث می شوند که سیستم ها دارای ویژگی های منحصربه فردی شوند. دستگاه ها دارای سرعت تجزیه و تحلیل بالایی می شوند میتوانند رفتار های مفید که باعث تکرار رفتاری مثبت شوند را تشخیص دهند و همچنین کاربر قادر خواهد بود با برنامه ریزی گرفتن تصمیمات را برای دستگاه خود تنظیم‌کند تا بدون دخالت انسان به صورت خودمختار تصمیمیات را انجام دهد.

 

دنیای دیجیتال و اینترنت در گذر زمان و رسیدن به تکنولوژی اینترنت اشیا

دنیای دیجیتال طی سالیان درازی با گذر از مشکلات زیاد به این مرحله از تکنولوژی رسیده است که ازاین به بعد هم دست از پیشرفت بر نخواهد داشت.در ابتدا تولید کامپیوتر هایی که به اینترنت وصل می شد یک پیشرفت عظیم محسوب می شد.سپس نسل بزرگ تلفن های هوشمند یا همان اشیایی که یه اینترنت متصل می شد که با این پیشرفت دنیای جدیدی در عصر دیجیتال باز شد که با استقبال تک تک مردم جامعه قرار گرفت .و هم اکنون اینترنت اشیا که سبب اتصال دستگاه ها به یکدیگر می شود . این فناوری های هوشمند حتما دارای نکات کلیدی هستند که باعث پیشرفت لحظه ای آنها می شود.

 

عوامل کلیدی رشد اینترنت اشیا چه چیزهایی می توانند باشند؟

عوامل کلیدی رشد اینترنت اشیا چه چیزهایی می توانند باشند؟

  • به دلیل پیشرفته تر شدن علم و تکنولوژی ابزار مورد استفاده کاربران نیز پیشرفته تر می شوند.پس داشتن ابزارهای مجهز به وای فای که یک نکته کلیدی در پیشرفت اینترنت اشیا می باشد در اختیار همگان قرار دارد.
  • با پیشرفته تر شدن و زیاد شدن دستگاه های هوشمند ارزان تر هم می شوند پس کاربران راحت تر میتوانند حس گر ها را در اختیار داشته باشند.
  • شناسه هایی که به هر دستگاه نسبت داده می شود IP نامیده می شود.این شناسه ها در حال پیشرفته تر شدن هستن و دستگاه های بیشتری مجهز به این شناسه می شوند.
  • فضاهای ابری ذخیره سازی اطلاعات که از نیاز های اصلی اینترنت اشیا می باشد همواره در حال زیاد شدن هست.پس فضای ذخیره سازی اطلاعات کم که نشده هیچ بیشتر هم می شود.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *