برخی صنایع متحول شده توسط اینترنت اشیا

برخی صنایع متحول شده توسط اینترنت اشیا

برخی صنایع متحول شده توسط اینترنت اشیا
لطفا به این پست رای دهید

صنایع متحول شده توسط اینترنت اشیا بسیار است وبسیاری از صنایع را با چالش های بزرگی روبه رو کرده است. فناوری اینترنت اشیا یک انقلاب جدید دیجیتالی به شمار می رود که سبب تحولات بسیار زیادی در زمینه صنایع و به طور کلی زندگی مردم شده است.با توجه به گفته ی شرکت های بزرگ گفته می شود تا سال ۲۰۲۰ بیش از ۵۰ میلیار دستگاه جدید مجهز به اینترنت اشیا وارد بازار می شود. این دستگاه ها شامل خودروها ،تجهیزات سلامت و پزشکی،ابزارهای پوشیدنی هوشمند هستند.

با افزایش دستگاه های هوشمند به حسگر ها و سنسورهای هوشمند زیادی نیز نیاز است که تولید کنندگان بسیاری را می طلبد و کل زندگی مارا فرا خواهند گرفت.این تکنولوژی سود بسیار زیادی را به سبب نیاز بازار به این وسایل برای تولید کنندگان خواهند داشت که این به میزان ۴ تریلیون سود در صنعت حهانی خواهد بود. در ادامه به برخی صنایع متحول شده توسط اینترنت اشیا اشاره خواهیم کرد.

 

صنایع متحول شده توسط اینترنت اشیا

صنایع متحول شده توسط اینترنت اشیا

بیمه و اینترنت اشیا

با توجه به پیشرفت وسایل هوشمند شرکت بیمه هم به سمت این بازار جهانی کشیده شده است. تا با استفاده این تکنولوژی به روز جهت بهینه سازی کارایی بیمه حرکت کند.شرکت های بیمه همواره به دنبال راه هایی با استفاده از سنسور ها حسگر ها در پوشیدنی ها و یا هوشمند سازی خودرو ها در هنگام تصادفات یا آتش سوزی ها هستند. بنابراین می توانند سرمایه گذاران بزرگی به شما روند.

 

بانکداری و اینترنت اشیا

صنعت بانکداری نیز جذب این  فناوری جدید شده است . حوزه بانکداری به دنبال ایجاد پتانسیل های جدید برای بروز کردن فناوری خود و ارتباط بهتر با مشتریان خود نیز هست.با ایتفاده از تکنولوژی اینترنت اشیا که در آن دستگاه ها به یکدیگر متصل می شوند و با استفاده از سنسور ها و حسگر ها اطلاعاتی در زمینه ی خواسته های مشتریان کسب می کند و با تجزیه و تحلیل یک رفتار مثبت آنرا پیدا می کند.به وسیله ی این تکنولوژی شخصی سازی سیستمی صورت می گیرد و بانکداری می تواند ارتباط شخصی و ساده تری در جهت رفع نیاز کاربران خود انجام دهد.

 

اینترنت اشیا در چه زمینه هایی به بانکداری کمک خواهد کرد

اینترنت اشیا همواره به دنبال راه حل نوینی برای صنایع می باشد.در زمینه تعامل IOT  با بانکداری به این نکته می شود توجه کرد که همواره مدیریت ریسک را در بانکداری بهینه کرده و هزینه هارا کاهش می دهند و همچنین راه حل های مناسب تری برای ارتباط صمیمی تر با مشتریان خواهد داد.

 

چالش اینترنت اشیا و بانکداری

اینترنت اشیا علاوه بر اینکه مزایای بسیار زیادی بر بازدهی صنایع مختلف دارد دارای چالش های بسیاری نیز می باشد.در سال های آینده صنعت بانکداری به وسیله ی اینترنت اشیا دارای تحولات چشم گیری خواهد شد.چالش امنیتی یکی از چالش های اینترنت اشیا می باشد که بانکداری نیز از این قاعده مستثنی نیست.داشتن بستری امن برای کاربران بانکی یکی از نکته های اساسی برای اعتماد کاربران می باشد.بدلیل اینکه اطلاعات بانکی بسیار حساس است و کاربران همواره از هک شدن رمز عبور و اطلاعات بانکی خود وحشت دارند.

ولی از سوی بانکداران این نکته ها نیز مهم هست و از طریق احراز هویت و یا رمز نگاری از اطلاعات کاربران خود محافظت می کنند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *