اینترنت اشیا و مدیریت دانش

اینترنت اشیا و مدیریت دانش چه ارتباطی دارند؟

اینترنت اشیا و مدیریت دانش چه ارتباطی دارند؟
لطفا به این پست رای دهید

اینترنت اشیا و مدیریت دانش یک امر جدا نشدنی از زندگی همه ما انسان ها در همه نوع جوامع بشری می باشد وهمینطور دانش یکی از با اهمیت ترین منابع سازمانی و حتی شخصیتی برای انسان ها از بدو پیدایش جهان بوده است. حال در این مقاله به بررسی ارتباط اینترنت اشیا و مدیریت دانش می پردازیم:

یکی از عوامل مهم در کسب و کار جهانی مدیریت دانش می باشد. مدیریت دانش یک امر غیر مستقیم و موثر برای اقتصاد شرکت ها و جوامع می باشد.

 

هدف مدیریت دانش چیست؟

سازمان های دارای مدیریت دانش افراد خود به سمت کسب دانش های بیشتر و اشتراک گذاری اطلاعات بین افراد سازمان هدایت می کند.همچنین محیط مناسب را برای بهبود منابع دانشی فراهم می کند. همانطور که گفته شد هدف اصلی این مدیریت سازمانی داده هایی که از بیرون سازمان و غیر قابل اعتماد وارد سازمان شود را تجزیه و تحلیل می کنند و داده های اصلی را در اختیار سازمان قرار می دهند.

 

اینترنت اشیا و مدیریت دانش

اینترنت اشیا و مدیریت دانش 2

مدیریت دانش به وسیله کمک گرفتن از اینترنت اشیا داده هارا ارزیابی و تجزیه می کند و اطلاعات و دانش جدید را در اختیار سازمان قرار می دهد.

به وسیله مدیریت دانش و اینترنت اشیا که هر دو به سوی بهینه سازی سازمان ها قدم بر می دارند می توان به نتیجه های خوبی دست پیدا کرد.سازمان ها به وسیله اینترنت اشیا بیشتر به فکر اهداف سازمان میافتند.و شرکت هایی که هنوز بر پایه راه مار های قدیمی خود هستند می توان اینترنت اشیا را به آنها افزود تا با رفتار مشتریان را نسبت به خدمات ارائه شده ی شرکت مورد بررسی قرار دهیم و رفتار های مثبت و منفی جهت پیشبرد اهداف سازمان مورد بررسی قرار گیرد و با یافتن الگوهای رفتاری مناسب به سوی تکرار الگوهای مثبت رفتاری مشتری بروند.و میتوان با بکار گیری مدیریت دانش و اینترنت اشیا با هم خدمات دارای نو آوری ها و خلاقیت های بیشتری به مشتریان خود ارائه دهند.

 

انتقال دانش های جدید با بکارگیری اینترنت اشیا

همانطور که از قبل گفته شد انتقال اطلاعات به وسیله تجهیزات اینترنت اشیا در کسری از ثانیه انجام می پذیرد.با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از فناوری های IOT  این امکان وجود دارد که دانش جدید با ابزارهای بیسیم به سازمان ها انتقال داده شود و با استفاده از همین فناوری امکان گرداوری هر گونه اطلاعاتی از فضای ابر(فضای گسترده ذخیره اطلاعاتی)و تجزیه و تحلیل آن و در اختیار گذاشتن اطلاعات بسیار دقیق و تصفیه شده در اختیار مدیریت دانش سازمان می باشند.از این داده ها می توان در جهت سود آوری بیشتر استفاده کرد.

 

مدیریت دانش مبتنی بر اینترنت اشیا

اینترنت اشیا و مدیریت دانش 1

می توانیم با بکار گیری مطالعات یک سیستم مدیریت دانش مبتنی بر اینترنت اشیا داشته باشیم.تمرکز این سیستم ها بر روی عملکرد کارکنان سازمان ها می باشد.اینترنت اشیا در تولید و انتقال داده ها به سیستم مدیریت دانشی با عملکردی قوی عمل می کند.و همچنین سازمان مدیریت دانش می تواند به دانش های بیشتر با دسترسی راحت تری دست پیدا کند.و همین امکانات و برنامه ریزی ها به بهبود عملکرد یک سازمان می انجامد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *