اینترنت اشیا و فرصت های اشتغال

اینترنت اشیا و فرصت های اشتغال در عصر دیجیتال

اینترنت اشیا و فرصت های اشتغال در عصر دیجیتال
لطفا به این پست رای دهید

اینترنت اشیا و فرصت های اشتغال امروزه تاثیر زیادی بر زندگی مردم داشته است بخش کسب و کار نیز تاثیر عمیقی داشته است.همواره نو آوران و خلاقان در پی راه حلی برای بهبود شرایط کسب و کار و بهبود کیفی زندگی خود هستند.

اکنون که عصر دیجیتال می باشد و همه مردم جوامع مختلف حداقل با یک وسیله هوشمند که همان تلفن های هوشمند می باشد ارتباط دارند.این امر کاسبان را به امر واداشته که از این بستر بزرگ با جمعیت بسیار بالا برای کسب و کار خود استفاده کنند.

اینترنت اشیا این امکان را برای خلاقان و نواوران قرار داده است که با استفاده از فضای مجازی و دیجیتالی توانایی کسب و کار هایی جدید را داشته باشند چه از لحاظ تولید تجهیزات بسیار خلاقانه و نو جایگاه خود را در اقتصاد داشته باشند.در ادامه اینترنت اشیا و فرصت های اشتغال را در این زمینه بررسی می کنیم.

 

اینترنت اشیا و فرصت های اشتغال

اینترنت اشیا و فرصت های اشتغال 1

دامداری

سلامت دام : در این بخش برای یک مدیر دامداری کنترل دام ها از لحاظ سلامت و اطلاع داشتن از مکان دام ها بسیار سخت می باشد.این سوال در ذهن تولید کنندگان باعث شد که با تولید قلاده هایی که به اینترنت اشیا مجهز هستند این مشکل را حل کنند.این قلاده ها به وسیله ی اینترنت اشیا به یکدیگر متصل شده و دستگاه مرکزی که به وسیله ی دامدار کنترل می شود وصل می شوند.به وسیله این قلاده ها سلامت دام ها همچنین مکان آن ها به طور لحظه ای به دامدار اطلاع داده می شود.

شیر دوشی: در این بخش با استفاده از تجهیزاتی که به اینترنت اشیا مجهز هست می توان به صورت دسته جمعی شیر دام ها را دوشید.در این روش هم در زمان صرفه جویی می شود هم کار با بهداشت بالا انجام‌می شود و هم میزان شیر دوشیده شده به دامدار اطلاع داده می شود.

 

بخش آلودگی آب و فاضلاب

در این بخش با استفاده از حس گر هایی میزان آلودگی آب و میزان الاینده های آب اقیانوس و دریاها مشخص می شود.

امروزه زباله ها و آلاینده های زیادی وارد آب های آزاد می شوند که این امر باعث می شود به اکوسیستم گیاهان و ماهیان دریایی و حتی انسان ها ضرر های جبران ناپذیری وارد شود با استفاده از این حسگر ها که در عمق اقیانوس ها قرار داده می شود به گفته ی محققان در هر لحظه میزان آلاینده ها محاسبه می شود که این کار در حالت عادی به نمونه گیری و زمان زیادی احتیاج دارد.

 

حسگر ها در مزارع

در مزارع برای کاشت و داشتن میوه و سبزی هایی تازه می توان از حسگر هایی که مجهز به اینترنت اشیا هستند استفاده کرد. در این فناوری با استفاده از اتوماسون های آبیاری پیشرفته مانند آبیاری قطره ای گلخانه ها و مزارع را بهینه کرد.بیش از ۱۵۰۰۰ هزار خانوار از این اتوماسیون های پیش رفته استفاده می کنند.

با استفاده از حس گر ها میزان رطوبت خاک ،رسانایی الکتریکی، وزن گیاه و جنس خاک از طریق اتصال با وای فای برای مزرعه دار استفاده می شود.این پیشرفت ها برای بهبود مزرعه داری به دلیل بالا بردن میزان محصول تا ۲۰ درصد مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *