اینترنت اشیا در صنعت گردشگری چه نقشی دارد؟

اینترنت اشیا در صنعت گردشگری چه نقشی دارد؟
لطفا به این پست رای دهید

اینترنت اشیا در صنعت گردشگری در جامعه امروز نقش به سزایی داشته است، اینترنت اشیا همان طور که می دانید زندگی همه انسان ها را متحول کرده است و به سمت مدرنیته شدن انواع صنایع پیش می رود. صنعت گردشگری هم از این تغییرات مستثنی نیست و دستخوش تغییراتی شده است.در این مقاله به توضیحاتی در مورد تاثیر اینترنت اشیا بر صنعت گردشگری می پردازیم.

میزان سرمایه گذاری بر صنعت گردشگری حدود ۱۳۰ میلیون دلار هست.اینترنت اشیا در فرودگاه ها با استفاده از نصب حسگر ها بر روی بیلبورد های اطلاعاتی در فرودگاه ها به مسافران کمک می کند که زمان دقیق پرواز هارا بدانند.در صنعت هتل داری نیز اینترنت اشیا برنامه هایی برای بهینه سازی و کمک به مسافرین دارد . در هتل ها استفاده از تکنولوژی اینترنت اشیا مسافران می توانند از هتل های هوشمند استفاده کنند.

اینترنت اشیا در صنعت گردشگری بسیار عالی درخشیده و همواره در صدد جذب گردشگران برای تور های مسافر بری و یا هتل های مناطق توریستی می باشد.با تحقیقات در میابید که صنعت گردشگری و صنایع توریستی و تور های مسافرتی از جمله صنایع خوب برای سرمایه گذاری هستند.

 

نحوه کارکرد اینترنت اشیا در صنعت گردشگری

نحوه کارکرد اینترنت اشیا در صنعت گردشگری

نحوه عملکرد اینترنت اشیا در صنعت گردشگری را می توان مدیریت مشتری، هوشمند سازی هتل ها یعنی بالا رفتن امکانات هتل ها ،نحوه رفتار مناسب برای جذب گردشگر ،مدیریت اتاق هتل ها سرویس های آن و می توان نام برد.

به کمک گرفتن از اینترنت اشیا در صنعت هتل داری می توانیم عملکرد رفتاری دستگاه ها و پرسنل هتل را با افزایش دانش مدیریتی بالا ببریم.همچنین در هتل داری و خودروهای فرودگاهی می توانیم نقشه ی هوشمند کامل مسیر ها را در اختیار گردشگران قرار دهیم.

همچنین با استفاده از ابزار هوشمند می توانیم برنامه های رزرو غذایی و برنامه ی کامل روز را در اختیارشان بگذاریم.

 

اینترنت اشیا در فرودگاه ها

اینترنت اشیا در صنعت گردشگری

از اینترنت اشیا می توان در بخش فرودگاهی نیز استفاده کرد.به منظور راحتی مسافرین برای یافتن مسیر ها به وسیله ی لامپ ها و سنسورهایی می توان مسیر ها را مشخص کرد تا مسافران راه خود را بیابند.

از دیگر کارایی های اینترنت اشیا در فرود گاه ها این است که مسافران می توانند در مسیری مشخص شده بار های خود را مشاهده کنند تا بارشان به دستشان برسد.این یک سیستم ردیابی به وسیله سنسور های اینترنت اشیا می باشد.

 

هواپیما های هوشمند

از دیگر کارایی های این فناوری هواپیماهای هوشمند هستند که حافظ جان انسان ها می باشند.در این هواپیما ها سنسورهایی در موتور هواپیماها وجود دارد که قبل از خرابی موتو همه ی عوامل را چک می کند و از وجد مشکلات احتمالی خبر می دهد. همچنین این سنسور ها برای بهینه سازی مصرف سوخت هواپیماها نیز به کار پرفته می شوند.بوسیله ی اینترنت اشیا هم در زمان می توان صرفه جویی کرد و هم در سوخت و انرژی که این امکان برای هواپیماها نیز وجود دارد و همچنین این سنسور ها زمان سوخت گیری را نیز اعلام می کنند.

استفاده از اینترنت اشیا در صنعت گردشگری علاوه بر مزایای بسیار دارای چالش های بسیاری نیز می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *