اینترنت اشیا و آینده موبایل

آینده موبایل و اینترنت اشیا چگونه است؟

آینده موبایل و اینترنت اشیا چگونه است؟
لطفا به این پست رای دهید

آینده موبایل در عصر امروز آینده ای پیچیده و دارای گوناگونی های بسیاری است. واژه IOT خلاصه شده ی internet Of Things  به معنی اینترنت اشیا می باشد.حتما برایتان سوالی ایجاد می شود که اینترنت اشیا اصلا چه معنی دارد و در زندگی شما چه تاثیری دارد؟آیا از این فناوری تا کنیون استفاده کرده اید بدون آنکه اسم آن را بدانید یا نه؟ باید گفت که چه خواسته یا ناخواسته این فناوری در زندگی تک تک ماها نفوذ پیدا کرده و در همه ی جنبه های زندگی ماها وجود دارد.

 

شروع تکنولوژی

اینترنت اشیا در سال ۱۹۹۹ توسط کوین اشتون کشف شده بود ولی متاسفانه تا همین سال های اخیر استفاده ی زیادی از این فناوری نمی شده است.از همین سال های گذشته به صورت بسیار وسیع از این فناوری در زمینه ای اقتصادی ، سیاسی، فرهنگی ، نظامی به منظور بهبود و بهینه سازی انرژی و یا حتی نیروهای انسانی استفاده شده است.

 

مفهوم کلی IOT

آینده موبایل 2

به طور کلی اینترنت اشیا به سیستم هایی اطلاق می شود که دارای این فناوری می باشند و به یکدیگر متصل هستند. این دستگاه ها می توانند از طریق اتصال به اینترنت به یکدیگر متصل شوند و با یکدیگر و حتی با انسان ها ارتباط برقرار کنند.این یک پیشرفت عظیم است که همه زمینه های زندگی افراد جتمعه را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

اینترنت اشیا و آینده موبایل

آینده موبایل 1

اینترنت اشیا همواره در همه ی صنایع حضور پررنگ دارد. به وسیله ی موبایل های مجهز به اینترنت اشیا میتوان در بسیاری از موارد استفاده کرد. در ادامه با عملکردهای اینترنت اشیا در حوزه آینده موبایل ها آشنا خواهید شد.

 

در بخش پزشکی

می توان با استفاده از برنامه هایی در تلفن همراه هوشمند خود به وسیله نصب سنسور ها بر روی آن ضربان قلب را در افراد اندازه بگیریم . ویا برای ورزشکارانی که نیاز روزانه به دویدن دارند و باید تعداد آن را بشمارند با استفاده از اپلیکیشن هایی بر روی تلفن همراه هوشمند خود تعداد گام هارا در کیلومتر می توانید داشته باشید.

 

بخش دامداری

بدلیل دارا بودن تلفن های همراه هوشمند به گزینه ی وای فای قادر است به هر وسیله ی هوشمند دیگری که دارای اینترنت اشیا هست وصل شود. تولید کنندگان قلاده هایی برای دامداران طراحی نموده اند که با نصب آن بر روی دامداران مکان دقیق دام از طریق قلاده به تلفن همراه هوشمند دامدار فرستاده می شود.

 

بخش فروش و مدیریت مشتری ها

با استفاده از اینترنت اشیا هم اکنون کاربران زیادی از طریق فضای مجازی به یکدیگر متصل می شوند.تولید کنندگان می توانند با استفاده از تلفن های همراه خود که مجهز به اینترنت اشیا می باشد به جمعیت کثیری از کاربران متصل شوند که از طریق آن می توانند با استفاده از داده های دریافتی از اینترنت اشیا می توانند الگوهای رفتاری مشتریان را بسنجند و با اصلاح رفتار های خود و دادن امکانات جدید به کاربران آن ها را جذب خود بکنند و سود بیشتری کسب نمایند.

 

کنترل روشنایی

سیستم هایی وجود دارند که با استفاده از تکنولوژی اینترنت اشیا می توانند به طور خودکار نور محیط را کم یا زیاد کنند.این سنسور قابلیت وصل شدن به موبایل ها را دارند و می توان از راه دور نیز آن ها را مدیریت کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *