تاریخچه اینترنت اشیا

تاریخچه اینترنت اشیا

تاریخچه اینترنت اشیا
لطفا به این پست رای دهید

تاریخچه اینترنت اشیا چندان دور نیست، حالا همه ی شما کم و بیش اینترنت اشیا به گوشتان خورده و شاید فقط با مفهوم کلی آن آشناییت نداشته باشید و بخواهید بدانید از چه سالی و از کجا اینترنت اشیا بیان شده است؟ در ادامه با  آشنا خواهید شد.

 

از چه سالی اینترنت اشیا بیان شد؟

اینترنت اشیا از سال ۱۹۹۹ به وسیله ی کوین اشتون بیان شد و در جهان مورد استفاده قرار گرفت.در این بیانیه کوین اشتون همه وسیله ها را یک شی در نظر گرفت که به وسیله اینترنت اشیا می توانند با هم در حال تعامل باشند و کاربران به وسیله کامپیوتر ها می توانند آن ها را کنترل کنند و یا به وسیله ی تلفن های هوشمند خود اپلیکیشن های متفاوتی را تجربه کنند.

اینترنت اشیا این قابلیت را دارد که در تمامی اجسامی(انسان ،حیوان و یا اشیا) که بتوانند یک شناسه ی منحصر به فردی یا همان IP داشته باشند مورد استفاده قرار بگیرد و این تعامل بدون دخالت انسان با انسان و یا انسان با کامپیوتر هست.

شما به وسیله اینترنت به همه کسانی که دوست دارید در سر تاسر جهان متصل می شوید. با اینترنت اشیا همه اشیای موجود قابلیت اتصال به یکدیگر را برای بهینه سازی دارند.

 

IOT یا Internet of Things

Internet of Things و یا همان اینترنت اشیا به این معنی است که همه چیز اعم از انسان حیوان و یا اشیا از طریق اینترنت می توانند داده ها را ارسال و یا دریافت کنند.

 

تاریخچه اینترنت اشیا در ایران

تاریخچه اینترنت اشیا در ایران

هم اکنون برخی از پروژه ها برای بکارگیری این فناوری در این توسط مرکز تحقیقات مخابرات ایران انجام شده است.

اینترنت اشیا از سال ۱۳۹۳ به منظور بالا بردن کیفیت زندگی مردم از لحاظ اقتصادی و همچنین استفاده از ابزار هایی برای حفظ محیط زیست در دستور کار قرار گرفت.

قرار است تا سال ۱۴۰۴ به اهداف خود دست پیدا کند.البته بکارگیری از چنین فناوری هایی نیازمند برنامه ریزی ها بلند مدت و استفاده از نیروهای خبره و کسانی هست که لحظه به لحظه دانش خود را در این زمینه بیشتر کنند.زیرا همواره این فناوری در حال پیشرفت و رشد و نو آوری هست.

 

اینترنت اشیا و اشتغال زایی

بدلیل نو بودن این فناوری در بازار کسب و کار این یک فرصت استثنایی برای خلاقان و نوآوران می باشد.که باید از این فرصت استفاده کنند و کار مورد نظر خود را راه اندازی کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *