تاثیرات اینترنت اشیا در زندگی افراد

تاثیرات اینترنت اشیا در زندگی افراد

تاثیرات اینترنت اشیا در زندگی افراد
لطفا به این پست رای دهید

تاثیرات اینترنت اشیا یا همان اینترنت چیزها همینطور در حال گسترش هست و در حال باز کردن جای خود در زندگی تک تک افراد جامعه هست. آشنایی با مفهوم اینترنت اشیا یک زندگی خیالی و خیلی ایده آلی را برای ما تداعی می کند.که شاید هر کدام از ما در طول زندگی خود به دنبال آن بوده ایم.

زندگی ای که در آن بتوانیم در تعامل با وسیله های خانگی هوشمند خود باشیم و از وقت هزینه و انرژی به صورت بهینه استفاده کنیم. و از آن برای بهبود سلامتی خود استفاده کنیم.

به عنوان مثال سیستم سرمایشی یا گرمایشی هوشمندی که خود از راه دور بتواند خاموش یا روشن شود و با توجه به گرم بودن و یا سرد بود محیط انرژی را کم تر استفاده کند. یا یخچالی را در نظر بگیرید که از محتویات داخل خود با خبر است و در صورت تمام شدن شیر یا میوه به شما اطلاع می دهد.

یا سیستم های نظارتی هوشمندی که بر تجهیزات ترافیکی شهری سوار می شوند و نظارت دقیقی به همه ی کاربران دارند. در ادامه با تاثیرات اینترنت اشیا در مسائل مختلف آشنا خواهید شد.

 

آیا استفاده از اینترنت اشیا تاثیر منفی بر زندگی افراد دارد؟

تاثیرات اینترنت اشیا 1

اگر چه تاثیرات اینترنت اشیا بر زندگی افراد تاثیرات مثبتی است ولی از جهت دیگر با هوشمند سازی تجهیزات اقتصادی در سطح شهر و یا کشور ها بر قشر کارگر تاثیر منفی می گذارد و کار را از آن ها می گیرد.

پس همچنان با هوشمند سازی در استفاده از اینترنت اشیا در طول زمان باید با تحقیقات بسیار و برنامه ریزی بلند مدت همه جنبه ها را در نظر گرفت و تدابیر ویژه ای اندیشید. تا در حد امکان از ضررهای احتمالی و تاثیرات منفی جلوگیری شود.

 

استفاده از اینترنت اشیا در زمینه پزشکی و سلامت

تاثیرات اینترنت اشیا 2

در زمینه ی پزشکی و سلامت در تجهیزات زیادی می توان از اینترنت اشیا برای بهبود عملکرد سلامت افراد و نوآوری های بسیاری برای ساخت تجهیزات پزشکی استفاده کرد.

به طور مثال هوشمند سازی دستگاه قند خون و یا فشار خون این کمک را به سالمندان می کند که با استفاده راحت از این تجهیزات فشارخون و یا قند خونشان به صورت صوتی به آنها اعلام شود و در بهبود سلامتی آنها نقش موثری داشته باشد. همچنین در زمینه بهبود سطح زندگی افراد معلول و یا افراد دارای بیماری های مزمن نوآوری های بسیاری داشته باشند.

 

استفاده از اینترنت اشیا در زمینه ی شهری

استفاده از فناوری اینترنت اشیا در زمینه ی شهری را می توان به استفاده از این فناوری در زمینه خودروها و کسب اطلاعات و انتقال داده ها در مورد سرعت خودروها، استفاده از دوربین های هوشمند و حسگر به سرعت خودروها و امنیت و حریم خصوصی افراد در سطح شهر اشاره کرد. همچنین نوآوری ها در این زمینه ها باعث توسعه و انتقال داده ها از سنسورهای خودرویی در سطح وسیع می شوند.

 

تاثیرات اینترنت اشیا و بهینه سازی مصرف انرژی

استفاده از سنسورها برای تشخیص میزان سرمایش و گرمایش در سطح وسیع و حتی استفاده از آن در کارخانه ها باعث بهینه سازی مصرف انرژی می شود. اما بدلیل وسعت چنین فضایی این امکان و عملی کردن آن بسیار مشکل می باشد و نیازمند تصمیمات بزرگ و همچنین کسب اطلاعات زیاد هستیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *