اینترنت اشیا و کاربرد نظامی

اینترنت اشیا و کاربرد نظامی

اینترنت اشیا و کاربرد نظامی
لطفا به این پست رای دهید

اینترنت اشیا و کاربرد نظامی به طور وسیعی امروزه در حال گسترش هست و زمینه های کسب و کار سازمان ها و همچنین نحوه عملکرد آن ها را تغییر می دهد.یکی از کاربرد های اینترنت اشیا این است که در صنعت ماشینی و همچنین فرایند های نظامی تاثیر گذار هست.

 

سیستم جنگ شبکه محور چه سیستم هایی هستند؟

اینترنت اشیا و کاربرد نظامی 1

با مطالعات زیاد به این موضوع پی خواهید برد که در ابتدا وزارت دفاع آمریکا باعث پیشرفت بسیار زیادی در زمینه ی شبکه های کامپیوتری و همچنین ارتباطی شده بود.و همچنین پیشرفت در این زمینه ها باعث بدست آوردن استراتژی جنگ های شبکه محور شدند.این جنگ شبکه محور دارای زمینه ی گسترده اطلاعاتی و شناخت کامل یعنی گرفتن کامل اطلاعات از طریق شبکه های رایانه ای می باشد.

همه ی سیستم های نظامی در صدد این هستند که با مجهز نموندن افراد خود به سیستم های هوشمند مانند تلفن های هوشمند تجاری به استفاده از اینترنت اشیا و کاربرد نظامی خود دست پیدا کنند با این حال هنوز موفق به کسب این سیستم نشده اند.

 

اینترنت اشیا و کاربرد نظامی چه تاثیری دارد؟

استفاده از اینترنت اشیا و کاربرد نظامی باعث بالا رفتن کارایی افراد نظامی می شود و همچنین هر فرد می تواند مقدار بیشتری تاثیر گذار باشد. ولی یک شکافی بین سامانه های فنی اینترنت اشیا در این بخش وجود دارد که موجب استفاده وسیع اطلاعات در بخش نظامی می شود.

 

در حال حاظر اینترنت اشیا چه موقعیتی در بخش نظامی دارد؟

در بخش نظامی و جنگی:

  • در زمینه های فرماندهی نیروهای نظامی
  • کنترل نیروهای جنگی
  • ارتباطات و کسب اطلاعات از طریق شبکه های رایانه ای
  • و همچنین قدرت بالای شناسایی در نیروهای زمینی و دریایی

از جمله ی کاربرد های اینترنت اشیا در زمینه جنگی نظامی می باشد.

در بخش نظامی و غیر جنگی:

اینترنت اشیا در این بخش دارای کاربرد هایی از جمله :

  • محموله های جنگی را ردیابی می کند
  • در زمینه ی شناسایی فرکانس های رادیویی با دقت بسیار بالا عمل می کند
  • در لجستیک های دفاعی کاربرد بالایی دارد
  • و همچنین با استفاده از فناوری شبیه سازی در بخش آموزش مورد استفاده قرار می گیرد

 

تحقیقات نشان داده است که اگر چه از اینترنت اشیا در زمینه جنگی استفاده می شود ولی تصمیم گیری هایی که از قبل برای این زمینه انجام شده بود با امکاناتی که الان استفاده می شود بسیار پایین تر هستند.زیرا ارزش اطلاعاتی که در وزارت دفاع و اطلاعات از طریق اینترنت اشیا بدست می آید بسیار بالا هست ولی اصلا این داده ها را مطالعه نمی کنند و از آن ها استفاده نمی کنند.

 

بخش امنیتی اینترنت اشیا در زمینه ی نظامی چگونه است؟

اینترنت اشیا و کاربرد نظامی 2

باید گفت که ممکن است در جنگ های رایانه ای امنیت نظامی مورد آسیب قرار بگیرد به همین دلیل زیاد میلی به استفاده از این امکانات در زمینه ی نظامی ندارند.

و همچنین همانطور که می دانید همه سازمان ها و حتی انسان ها نسبت به تغییرات خیلی دیر عمل می کنند و حتی پذیرش نمی کنند. در این بخش نظامی هم همین طور هست حاظر به استفاده از امکانات با خرج بودجه ی زیادی هستند ولی از اینترنت اشیا استفاده نمی کنند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *