اینترنت اشیا و کاربرد آن در صنعت حمل و نقل

اینترنت اشیا و کاربرد آن در صنعت حمل و نقل

اینترنت اشیا و کاربرد آن در صنعت حمل و نقل
لطفا به این پست رای دهید

صنعت حمل و نقل امروزه فناوری جدید اینترنت اشیا است که بسیار در حال گسترش هست. این فناوری با رشد بسیار بالایی در همه ی زمینه ها حتی در سیستم های خیلی شخصی افراد حتی خود شما نیز نفوإ پیدا کرده است.و همه ی انسان ها به نوعی با این فناوری در حال کار هستند.

 

اینترنت اشیا یا همان اینترنت چیزها شامل ذستگاه هایی می شود که مجهز به فناوری اینترنت اشیا می باشند و در حال تبادل اطلاعات با یکدیگر هستند . اینترنت اشیا شبکه های وسیعی از اطلاعات کاربران خود می باشند . و همچنین در زمینه ی فناوری های سیاسی و یا اقتصادی برای بهبود وضع زندگی مردم و همچنین ارتباط سالم بین کشورها استفاده می شود.

Thing یا چیز ها شامل هرچیزی می شود مانند وسایل خانگی ، خودروها و سیستم حمل و نقل ، ابزار آلات پزشکی برای تامین سلامتی افراد ، وسیله های ساختمانی وسیله های نظامی و یا حتی ورزشی و…

 

اینترنت اشیا در صنعت حمل و نقل

اینترنت اشیا و کاربرد آن در صنعت حمل و نقل

استفاده از فناوری اینترنت اشیا در زمینه ی شهری را می توان به استفاده از این فناوری در زمینه خودروها و کسب اطلاعات و انتقال داده ها در مورد سرعت خودروها، استفاده از دوربین های هوشمند و حسگر به سرعت خودروها و امنیت و حریم خصوصی افراد در سطح شهر اشاره کرد.

همچنین نوآوری ها در این زمینه ها باعث توسعه و انتقال داده ها از سنسورهای خودرویی در سطح وسیع می شوند.

حتما شما هم شده بار ها در ترافیک های سنگین مانده اید و این قضیه کلافه شده اید. پس متقاضی پروپا قرص این قسمت از فناوری سیستم های حمل و نقل هوشمند می باشید.در این سیستم بار ترافیکی از طریق دوربین ها و حس گر های موجود در راه میزان بار اضافه در خیابان ها را کم می کند و تعداد خودرو ها در خیابان ها را می سنجد.

 

در صنعت حمل و نقل چند شاخه وجود دارد؟

در صنعت حمل و نقل چند شاخه وجود دارد؟

در حوزه ی صنعت حمل و نقل ۳شاخه ی اصلی وجود دارد

  1. حمل و نقل زمینی
  2. حمل و نقل هوایی
  3. حمل و نقل ریلی

همانطور که قبل از این گفته شد با استفاده از اینترنت اشیا و هوشمند سازی و استفاده از دستگاه های کم مصرف انرژی هم می توان از مصرف انرژی کم کرد و هم آلودگی محیط زیست را کاهش داد.همچنین استفاده ی کاربران راحت تر می شود.

همانطور که برای همه شما ممکن است پیش آمده باشد در یک روز بسیار شلوغ جای پارک به سختی پیدا می شود با نصب سنسورها می شود به راحتی جای پارک پیدا کرد و هم گره های ترافیکی را کمتر کرد.

همچنین در سیستم های ریلی و هوایی نیز میتوان با اتصال دستگاه ها به یکدیگر در ایستگاه های های راه آهن و همچنین فرودگاه ها در انتقال اطلاعات سرعت بیشتری داشت. بیلبورد های اطلاع رسانی زیادی در این مکان ها وجود دارد اگر آنها را به یکدیگر متصل کنیم به طور لحظه ای و منظم اطلاعات به روز رسانی می شود و مشکلات و هزینه ها کاهش میابد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *