چالش حریم خصوصی

اینترنت اشیا و چالش حریم خصوصی

اینترنت اشیا و چالش حریم خصوصی
لطفا به این پست رای دهید

چالش حریم خصوصی این روزها بحثی بسیار داغ است، همانطور که مستحضر هستید در همه ی شبکه های رایانه ای و اینترنتی همیشه بحث امنیت حریم خصوصی افراد مطرح هست که اینترنت اشیا نیز از این قاعده مستثنی نیست. در ادامه با چالش حریم خصوصی و اینترنت اشیا آشنا شوید.

 

چرا چالش حریم خصوصی و هک کردن اطلاعات خصوصی افراد وجود دارد؟

امکان هک کردن اطلاعات خصوصی افراد و تجاوز به حریم خصوصی آن ها در اینترنت اشیا وجود دارد.این یکی از چالش های بزرگ این فناوری هست. به همین دلیل مقامات بالای آمریکایی به فکر راه حلی برای حل این مساله بوده اند.و به وضع قوانین جدید در رابطه با حفظ حریم خصوصی افراد و جاسوسی در شبکه های اجتماعی پرداختند.

 

استرانژی دولت آمریکا در زمینه استفاده از اینترت اشیا چگونه است؟

لازم به ذکر است که دولت آمریکا دست کاربران خود را برای اینترنت اشیا باز گذاشته است و حتی آن ها را به نو آوری در این زمینه ها دعوت کرده ولی با وضع قوانین سفت و سخت اجازه به تجاوز به حریم خصوصی افراد نمی دهد

به گفته ی پلیس فدرال آمریکا بهبود عملکرد و استفاده بهینه از اینترنت اشیا برای رفاه حال کاربران خود از اولویت ها به شمار می رود و همچنین باید رضایت عمومی در بین مردم وجود داشته باشد.

با این حال و با وضع قوانین همانطور که در همه ی زمینه های قانون شکنان بسیاری وجود دارند باز هم جاسوسی و هک اطلاعات افراد وجود دارد و چند نفر هم بابت تجاوز به حریم خصوصی افراد مجازات شده اند.

 

چرا به اینترنت اشیا اینترنت شخصی گفته می شود؟

اینترنت اشیا با روند زمان در حال گسترش روز افزون می باشد و می توان تخمین زد که در طول ۱۰ سال آینده ۱۰۰ میلیارد دستگاه از اینترنت اشیا استفاده می کنند. هکر ها هم از این قضیه به نفع خود استفاده می کنند.

بدلیل اینکه افراد به نسبت کامپیوتر ها بیشتر از اینترنت اشیا استفاده می کنند و استفاده ی آن ها هم شخصی هست.می توان به گفته ی مایکل کایرز اینترنت شخصی را به اینترنت اشیا نسبت داد.

 

امنیت دستگاه های قدیمی با دستگاه های جدید متفاوت است؟

چالش حریم خصوصی 1

نگرانی های کاربران اینترنت اشیا برای فاش شدن اطلاعات شخصی (چالش حریم خصوصی) آنها همچنان بیشتر می شود زیرا استفاده از این فناوری روز به روز جای بیشتری در زندگی روزمره ی افراد پیدا می کند.

در مورد این نگرانی باید گفت که در صورت امکان حتما از دستگاه های جدید تری استفاده کنید. زیرا دستگاه های قدیمی تر از لحاظ امنیتی خیلی مجهز نیستند وامکان هک کردن آنها نسبت به دستگاه های به روزتر که دارای تجهیزات بیشتری هستند راحت تر هست.

 

آیا نگرانی در مورد هک شدن دستگاه های دارای فناوری اشیا کاملا از بین می رود؟

اگر چه ممکن است که نگرانی زیادی در مورد هک شدن دستگاه های شخصی وجود نداشته باشد.ولی همچنان باید به یاد داشته باشد که در ارتباط چند دستگاه با هم همیشه احتمال هک شدن دستگاه های شخصی شما وجود خواهد داشت.

 

چگونه دستگاه های شخصی با گذشت زمان باید امنتیت خود را حفظ کنند؟

چالش حریم خصوصی 2

باید به این نکته توجه داشت که دستگاه ها با گذشت زمان و در صورت بالا نبردن و به روز رسانی نکردن سیستم امنیتی خود از لحاظ امنیتی تنزل پیدا می کنند .به همین دلیل تولید کنندگتن سیستم های متصل به اینترنت اشیا باید نسبت به بروز رسانی پروتکل های امنیتی خود همواره از هک شدن دستگاه ها جلوگیری کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *