تحول زندگی بشر

اینترنت اشیا و تحول زندگی بشر

اینترنت اشیا و تحول زندگی بشر
لطفا به این پست رای دهید

تحول زندگی بشر از همان بدو ظهور و پیدایش اینترنت اشیا آغاز گردید. زیرا حالا دیگر اشیا هم قادر بودند اطلاعات را بین خود انتقال دهند.داده ها را بفرستند و حتی دریافت کنند.

 

تحول زندگی بشر با اینترنت اشیا

امروزه اینترنت اشیا جای بسیار بزرگی در بین زندگی مردم دارد و به بهبود زندگی مردم و تحول زندگی بشر کمک می کند. در ادامه به کاربرد های اینترنت اشیا در تحول زندگی بشر می پردازیم تا به جایگاه ویژه ی آن پی ببرید.

 

محیط زیست و اینترنت اشیا

تحول زندگی بشر 2

آینده ی همه ی شهر های هوشمند به گونه ای می باشد که از سنسورها و حسگر های ویژه ایی برای تعیین میزان آلودگی ها، جمع آوری زباله ها و همچنین نظارت بر منابع طبیعی به کار گرفته می شود. آلودگی هایی که با افزایش جمعیت به طرز وحشتناکی در حال گستردگی هست تا حد امکان با استفاده از این فناوری کنترل شود.

 

کنترل و برنامه ریزی روی انرژی های گرمایشی و سرمایشی

با استفاده از این فناوری و با مدیریت انرژی و کنترل مصرف آب در کشورهای در حال توسعه و رو به خشکسالی می توان به طرز خیلی امید وار کننده ایی با برنامه ریزی و مطالعات و تحقیقات بسیار منابع آبی را کنترل کرد.

با استفاده از سیستم های سرمایشی و گرمایشی هوشمند با دارا بودن سنسورهای قوی می توان به کنترل انرژی گازی کمک کرد. به طور که با توجه به دمای محیط خود دستگاه دمای منزل و یا محیط را کنترل کند و یا از راه دور کاربر بتواند آن را خاموش کند.

با استفاده از سیستم روشنایی هوشمند می توان میزان برق مصرفی را کاهش داد. بدین صورت که سیستم روشنایی به طور خودکار میزان روشنایی را کم یا زیاد کند و از هدر رفت انرژی جلوگیری کند.

 

تاثیر اینترنت اشیا در محاسبات لبه

تحول زندگی بشر 1

محاسبات لبه راهکاری است که باعث کاهش پهنای باندی که دستگاه های ارتباطی مورد نیاز بین سنسورها و مرکز داده ها می شود.به زبان ساده تر محاسبات لبه (Edge Computing) روشی است با هدف بهینه سازی سیستم های ابری که عملیات پردازش داده در نزدیکی منابع محلی انجام می دهند.

 

محاسبات لبه چه کاری انجام می دهد؟

محاسبات لبه توانایی این را دارد که داده ها و اطلاعات و برنامه ها و محاسبات سرویس ها را از نقطه های مرکزی به لوجیکال اکسترمز بفرستد. بنابراین این عملیات باعث افزایش سرعت سرویس های اینترنت اشیا و صرفه جویی در هزینه و زمان می شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *