IOT موردنیاز یک شهر هوشمند در سال 2017

۵ IOT موردنیاز یک شهر هوشمند

۵ IOT موردنیاز یک شهر هوشمند
لطفا به این پست رای دهید

IOT به فارسی به معنی اینترنت چیزها می باشد. دستگاه های اتصال IOT بخشی از عناصر کلیدی یک شهر هوشمند هستند. در اینجا چند محصول جالب و مفید برای شهرهای هوشمند در سال ۲۰۱۸ ارائه شده است.

ایمنی عمومی و خدمات عمومی عناصر کلیدی شهر هوشمند هستند. این که یک شهر به دنبال چراغ های هوشمند، از بین بردن زباله های بیشتر یا ارائه محصولات شهری است چگونه ممکن است؟ در اینجا برخی از بهترین و مفید ترین ابزارهایی که در شهرهای هوشمند در سال ۲۰۱۷ مورد استفاده قرار گرفتند و در سال ۲۰۱۸ حیاتی خواهند بود آورده ایم. در ادامه با ابزارهای IOT موردنیاز شهر هوشمند ۲۰۱۸ آشنا شوید.

 

ابزارهای IOT موردنیاز شهر هوشمند ۲۰۱۸

۱-Bigbelly

IOT 1

Bigbelly یک سیستم بازیافت زباله هوشمند است که در تمامی بخش های ایالت متحده و ۵۰ کشور مستقر شده است. این تانک فشرده خورشیدی تنگستن اجازه می دهد تا پنج برابر ضایعات بیشتری تخلیه شود و مقدار زباله در یک شهر به ۷۰-۸۰٪ کاهش یابد، که زیبایی خیابان ها را افزایش و جمعیت جوندگان را کاهش می دهد.

فیلادلفیا، سن دیگو، لس آنجلس، نیویورک و شیکاگو در این میان شهرهایی هستند که از ضایعات زباله Bigbelly استفاده می کنند.

 

۲-ShotSpotter

IOT 2

Gunfire بدون شک یکی از جنبه های خطرناک زندگی شهری است. هنگامی که یک شات شنیده شود، همیشه گزارش نمی شود. سنسورهای صوتی، مستقل از یک شرکت، مانند ShotSpotter، یا یک LED هوشمند، می توانند عکس ها را شناسایی کنند و به طور خودکار بدون دخالت شهروندان آن را گزارش دهند. این نرم افزار همچنین می تواند تعیین کند که چه تعداد تیراندازی و چه تعداد تیرانداز هستند تا به ماموران پلیس ارجاع دهند.

 

۳-کیوسک های دیجیتال

IOT 3

کیوسک دیجیتال اطلاعاتی در مورد رستوران ها، فروشگاه های خرده فروشی و رویدادها در منطقه ارائه می دهد. همچنین می تواند نقشه ای برای بازدیدکنندگان فراهم می کند تا با یک تلفن همراه همگام سازی شود تا اطلاعات کافی در صورت نیاز فراهم شود.

در کانزاس سیتی، Mo.، ۲۵ کیوسک دیجیتال در محدوده ۲٫۲ مایلی به عنوان یک آزمایشگاه برای آزمایش فن آوری شهر هوشمند نصب شده است. این شهر با “سیسکو” برای نصب فناوری شهر هوشمند و کیوسک های دیجیتال کار می کرد.

 

۴-چراغ های هوشمند

IOT 4

چراغ های خیابانی ساده ترین راه در یک شهر برای اضافه کردن فناوری های هوشمند است. یکی از مزایای آن کاهش جرایم می باشد، چرا که چراغ ها به طور خودکار هنگامی که چندین نفر در این منطقه وجود دارند، روشن می شوند و زمانی که هیچکدام در اطراف آنها نیستند کم نور می شوند. لس آنجلس خیابان های قدیمی را با نسخه های هوشمند جایگزین کرده است.

 

۵-سنسورهای پارکینگ

IOT 5

رانندگی از طریق یک سنسور هوشمند موبایلی و دسترسی به یک برنامه تلفن همراه که به شما می گوید که یک پارکینگ در دسترس است، بسیار ساده تر است. سنسورهای پارکینگ این را با ارسال یک سیگنال نشان می دهند که آیا پارکینگ خالی است یا خیر.

شهرهای اروپایی پیشگامان این فناوری بودند. طبق گفته سیسکو، در پاریس، فرانسه، ساکنان معمولی چهار سال در پارکینگ زندگی می کنند. با استفاده گسترده از سنسورهای پارکینگ، ترافیک در پاریس به طور چشمگیری کاهش یافته است. کانزاس سیتی یکی از اولین شهرهای ایالات متحده است که سنسورهای پارکینگ را به بخش شهری اضافه می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *