10 ویژگی شهرهای هوشمند آینده

۱۰ ویژگی شهرهای هوشمند آینده

۱۰ ویژگی شهرهای هوشمند آینده
لطفا به این پست رای دهید

شهرهای هوشمند آینده به لطف تکنولوژی M2M زندگی راحت تری را برای شهروندان به ارمغان خواهد آورد. برخی از پیشرفتها در حال حاضر راه خود را به محیط شهری می رسانند و بسیاری دیگر به زودی خواهند آمد.در ادامه ما ده ویژگی را که شهرهای هوشمند آینده دارد برجسته کرده ایم.

 

۱۰ ویژگی شهرهای هوشمند آینده

شهرهای هوشمند آینده

پارکینگ هوشمند:

سیستم هایی وجود خواهد داشت که هنگام رانندگی پارکینگ خالی و رایگان در اختیار رانندگان قرار می دهد. شهروندان دیگر وقت خود را به دنبال جایی برای پارک نمی دهند و شهر کمتر آلوده خواهد شد. آیا می دانستید که با کاهش میانگین زمان لازم برای پارک یک وسیله نقلیه از ۱۵ تا ۱۲ دقیقه می توانید CO2 را تا حدود ۴۰۰ تن در یک شهر مانند بارسلونا کاهش دهید؟

 

سیستم حمل و نقل هوشمند:

شما دیگر مجبور به صبر کردن برای استفاده از این بخش نیستید. بسیاری از سیستم های حمل و نقل عمومی هم اکنون در ارتباط باهم هستند. این سیستم اجازه می دهد تا حمل و نقل های عمومی مختلف برای هماهنگی و ارائه اطلاعات در زمان واقعی با هم عمل کنند.

 

سلامت هوشمند:

مراقبت و مشاوره های پزشکی دیگر لازم نیست. سیستم های مانیتورینگی برای بیماران وجود دارد که پزشکه خود را زمانی که چیزی مانند افزایش فشار خون یا کاهش قند خون رخ می دهد، مطلع کنند.

 

مدیریت ترافیک:

سیستم های جاده ای نظارت بر راننده ها در هر مسیری و هر زمان دارند، دارد. همچنین، آن ها به طور خودکار مدیریت چراغ راهنمایی برای به حداقل رساندن حجم ترافیک در زمان های خاصی از روز را دارند.

 

شبکه های هوشمند:

آنها بر اساس تقاضا مقدار لازم برق را تامین می کنند. به این ترتیب بهره وری قدرت به حداکثر می رسد. در بعضی از شهرها مانند مالاگا وجود دارد.

 

روشنایی شهری هوشمند:

چرا اگر کسی در خیابان نیست انرژی هدر رود؟ روشنایی هوشمند شهری، شدت نور را بسته به افرادی که در اطراف هستند تنظیم می کنند.

 

مدیریت زباله:

همه مکان ها یک مقدار زباله را تولید نمی کنند. با ظروف هوشمند و یک سیستم مدیریتی خوب، مسیرها را می توان به با توجه به هر شرایطی طراحی کرد. با استفاده از این راه حل، تلاش در جمع آوری زباله بسیار کارآمد خواهد بود.

 

تلفن هوشمند:

شهروندان قادر خواهند بود از طریق تلفن های هوشمند خود به شورای شهر هر گونه عارضه در عناصر شهری را اطلاع دهند. به این ترتیب همه چیز سریع تر تعمیر خواهد شد.

 

تاکسی هوشمند:

در این بخش تاکسی هوشمند به اینترنت متصل خواهد شد و مشتریان می توانند تاکسی را با یک برنامه موبایلی رزرو کنند. سیستم محلی سازی بدون نیاز به تعامل انسانی، نزدیکترین فرد را مطلع خواهد کرد. در حال حاضر برخی از برنامه های موبایل برای تاکسی ها، مانند My Taxi وجود دارد.

 

علامت های دیجیتال:

در حال حاضر ما بسیاری از پوسترهای کنسرت را در اطراف شهر می بینیم و در آینده مشتریان فرصتی برای خرید بلیط از طریق بیلبورد را خواهند داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *