چالش های شهر هوشمند

نگرانی ها و چالش های شهر هوشمند

نگرانی ها و چالش های شهر هوشمند
لطفا به این پست رای دهید

چالش های شهر هوشمند در این مقاله خدمت شما عزیزان ارائه می گردد، ابتکارات شهری باید شامل افرادی باشد که قصد دارد به آنها کمک کند: ساکنان، تجار و بازدیدکنندگان. رهبران شهر نباید تنها آگاهی را در مورد مزایای فناوری های شهر هوشمند افزایش دهند، بلکه باید از داده های باز و دموکراتیک برای شهروندانشان استفاده کنند. اگر مردم بدانند که چه کسانی در این بخش شرکت می کنند و مزایایی که می توانند به آنها ببخشند چقدر است، بیشتر احتمال دارد که شرکت کنند. در ادامه با چالش های شهر هوشمند آشنا شوید.

 

چالش های شهر هوشمند چیست؟

چالش های شهر هوشمند

نتیجه تقویت همکاری بین بخش عمومی و خصوصی و ساکنین شهر، ایجاد یک شهروند هوشمند است که قسمتی توانمند و مثبت در شهر و جامعه است. روش های نوین و نوآورانه همکاری می تواند تعامل را بهبود بخشد. پروژه های شهر هوشمند باید شامل برنامه هایی باشند که داده ها را برای شهروندان شفاف و قابل دسترس می کند، اغلب از طریق یک پورت اطلاعات باز یا برنامه تلفن همراه این اجازه داده می شود که ساکنین با داده ها درگیر شوند و درک کنند که چه چیزی برای آن ها استفاده می شود. از طریق یک برنامه شهر هوشمند، ساکنان نیز ممکن است قادر به انجام کارهای شخصی، مانند مشاهده مصرف انرژی خانگی خود، پرداخت صورتحساب و پیدا کردن مکان حمل و نقل عمومی کارآمد باشند.

مخالفان شهر هوشمند نگرانند که مدیران شهر حفظ حریم خصوصی داده ها و امنیت بالای ذهن را نداشته باشند، خطر هک شدن یا سوء استفاده آنها را نگران می کند، علاوه بر این، حضور سنسورها و دوربین ها ممکن است به عنوان تهاجم به حریم خصوصی یا نظارت دولتی در نظر گرفته شود. برای رسیدگی به این بخش، داده های شهر هوشمند باید ناشناس باشند. امید است که در آینده ای نزدیک بتوان بخش هوشمند سازی شهرها را توسعه داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *