فناوری هوشمند در کشاورزی

فناوری هوشمند در کشاورزی

فناوری هوشمند در کشاورزی
لطفا به این پست رای دهید

فناوری هوشمند در کشاورزی در این مقاله خدمت شما عزیزان ارائه می گردد،مقیاس یک تمدن را می توان در زمینه های مختلف آن و در میان محصولات آن سنجید. پیشرفت های فن آوری کشاورزی، ملت ها را تغییر می دهد و پایه ای برای رشد گسترده ی هر جنبه ی آن ایجاد می کند. علیرغم ماهیت باستانی کشاورزی، فن آوری هایی مانند نقشه برداری سه بعدی، کود نیتروژن و اصلاح ژنتیکی، لبه برش صنعت کشاورزی را تحت تأثیر قرار داده است.

امروزه لبه برش تکنولوژی کشاورزی تقریبا به طور کامل بر پایه سیلیکون است. از سنسورهای دیجیتال نظارت بر شرایط خاک تا سیستم های مشاهده آب و هوا، برخی از پیشرفت های مهم در کشاورزی امروز به طور مستقیم از تکنولوژی نوآوری در اطراف زمین کشاورزی، درون ابزار و در دست کشاورزان قرار دارد. دستگاه های Internet of Things (IOT) سنسورهای مدرن، تراشه ها و تجهیزات مانیتورینگ به کشاورزان کمک می کنند تا بهره وری و افزایش عملکرد محصولات خود را افزایش دهند. در ادامه با فناوری هوشمند در کشاورزی آشنا شوید.

 

 فناوری هوشمند در کشاورزی

روند کشاورزی هوشمند

فناوری هوشمند در کشاورزی

دستگاه های IOT، با استفاده از آخرین فناوری IOT، می توانند وضعیت را در اطراف GPS، آب، خاک، و حتی محصولات خود حس کنند. دستگاه های IOT مبتنی بر LoRa، مانند آنچه ساخته شده توسط WaterBit، می توانند ببینند که حتی در مزارع عظیم، در محدوده هزاران هکتار مربع، چه اتفاقی می افتد. سپس این اطلاعات می تواند جمع آوری شده و به کشاورز نمایش داده شود، که او می تواند تنظیمات دقیق در جایی که آنها مورد نیاز است را انجام دهد. شرکت هایی مانند Quantified Ag همچنین می توانند یک گله گاو را از طریق مراحل مختلفی برای نظارت بر سلامتی کنترل کنند.

داده ها بهترین سلاح یک کشاورز است که به به حداقل رساندن هزینه ها و به حداکثر رساندن محصولات می پردازد. دستگاه های IOT مبتنی بر LoRa برای کشاورزی هوشمند ساخته شده و بر روی تراشه های با برد متوسط ​​و کم قدرت، این داده ها را بر اساس تقاضا ارائه می دهند. وضعیت رقابتی صنعت کشاورزی تضمین می کند که کشاورزان همیشه به دنبال پیشرفت هستند. دستگاه های IOT از طریق حداکثر کردن کارایی عملیاتی در اطراف مزرعه بهترین راه برای رسیدن به ROI بالا هستند.

 

دامداری

فناوری هوشمند در کشاورزی 1

نظارت بر گاوها یک کار تمام وقت است و کشاورزان نیاز به تکنولوژی خاص دارند. دستگاه های IOT تعدادی از راه حل ها را ارائه می دهند. یک دستگاه که در حال آزمایش است، می تواند به گاو وارد شود و به عنوان یک دستگاه مانیتورینگ درون حیوان استفاده شود. این سنسور میتواند دمای بدن را کنترل کند و یک سیگنال را برای دامپزشک ارسال کند که حیوان چه وضعیتی دارد. این موجب صرفه جویی در زمان و کار می گردد، و اجازه می دهد کشاورز دقیقا بدانید چه اتفاقی در هر گاو مادر جدید ممکن است رخ دهد. و همچنین این اجازه می دهد تا صاحبخانه به سراغ حیوانات بیمار برود و آن را به آسانی از گله خارج کند تا دیگران را آلوده نکند. به خصوص در یک دامداری با صدها و حتی هزاران حیوان، این کار کارایی بالایی دارد.

 

آب

آب و خاک عامل اصلی تولید محصول می باشند. هنگامی که یک کشاورز می تواند آب و خاک را کنترل کند، می تواند محصول را به حداکثر مقدار در طول محدودیت های آب و هوا افزایش دهد. WaterBit، Inc. و تأمین مالی توسط بنیاد ملی علوم (NSF) ، کشاورزان را با سیستم های سنجش هزینه های بسیار گرانول، زمان واقعی و کم هزینه برای بهبود کیفیت محصول و عملکرد با بهینه سازی استفاده از منابع فراهم می کند.

 

آینده

فناوری هوشمند در کشاورزی در مزرعه آینده به صورت پیشرفته خواهد بود. کشاورزان می توانند بدانند که آیا درب انبار باز است بدون اینکه در نزدیکی انبار باشند. محصولات زراعی به طور مستقیم تحت نظارت قرار می گیرند، کارگران مزرعه روزهای خود را پشت یک میز آغاز می کنند، معیارها را بررسی می کنند تا اطمینان حاصل شود که هر محصول و یا هر حیوان انتظارات را برآورده می کنند یا خیر.

با استفاده از IOT  و دستگاه های نظارت ارزان قیمت می توانند در هر نقطه از مزرعه با نگرانی کم از هزینه آنها و یا توانایی آنها برای همکاری با یکدیگر را سنجش کند. آینده کشاورزی شامل اطلاعات بیشتری نسبت به گذشته می شود و همانگونه که اکثر کسب و کارها به شما می گویند، اگر بخواهید کسب و کار بهتری را انجام دهید، یکی از اولین اقداماتی که باید انجام دهید این است که دستان خود را در کسب و کار به کار گیرید. هیچ راهی بهتر برای انجام این کار از طریق جمع آوری عمیق تر داده ها وجود ندارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *