فناوری هوشمند در صنعت نفت و گاز

فناوری هوشمند در صنعت نفت و گاز

فناوری هوشمند در صنعت نفت و گاز
لطفا به این پست رای دهید

فناوری هوشمند در صنعت نفت و گاز امروز رو به حرکت جدیدی در آینده قرار دارند  و ما به سرعت تلاش خواهیم کرد. ما دریافتیم که بهترین راه برای کمک به مشتریان این است که برای هر یک از آنها یک ترکیب سفارشی از تخصص صنعت، ایده های جدید، برتری تکنولوژی و قابلیت های اثبات شده را به منظور حل مشکلات با نتایج قابل تکرار به ارمغان بیاوریم.

ظهور فن آوری های جدید و هوشمند مثل اینترنت اشیا (IOT) ، تغییراتی را به شیوه کار دنیا انجام داده است و صنعت نفت و گاز زمینه ای است که برای ظهور نوآوری ها که با آنها ناآشنا نیست. تمرکز اصلی این صنعت همیشه برای بهبود فرآیند استخراج و پالایش است.

زنجیره عرضه این صنعت به طور سنتی بر آن تاکید داشته و دارای تنگناهای زیادی است. خوشبختانه، دو تکنولوژی در حال ظهور، IOT و Blockchain فرصت های بزرگی برای بهینه سازی فرآیندهای بسیاری در سراسر زنجیره تامین ارائه می دهند. با این حال، هر دو تا کنون تاثیر بسیار کمی بر صنعت نفت و گاز داشته اند.

فناوری هوشمند در صنعت نفت و گاز در تطبیق تکنولوژی های جدید که تا همین اواخر به بخش تجارت، تدارکات و زنجیره تامین صنایع کمک کرده اند، کمی آهسته حرکت می کنند. علاوه بر این ها، تکنولوژی Blockchain میتواند اقدامات امنیتی بهتر برای IOT را فراهم کند.

 

فناوری هوشمند در صنعت نفت و گاز

فناوری هوشمند در صنعت نفت و گاز 1

چگونه نفت و گاز می تواند هوش مصنوعی را لمس کند

چند راه وجود دارد که از طریق آن می توان با استفاده از روش های هوش مصنوعی بخش نفت و گاز را هوشمندانه کرد.

 

برنامه ریزی و پیش بینی

یادگیری ماشین هوشمند می تواند آگاهی از روند کار را برای تصمیم گیری های سرمایه گذاری در آینده در مقیاس کلان افزایش دهد. الگوهای اقتصادی در پیش بینی های آب و هوایی و دیگر مسائل می توانند مورد ارزیابی قرار گیرند تا تعیین کنند که سرمایه گذاری باید تا چه حد متمرکز باشد.

 

از بین بردن خطرات حفاری با هزینه بالا

فناوری هوشمند در صنعت نفت و گاز

حفاری یک بخش خطرناک و گران قیمت از کل فرآیند است. استفاده از AI در مراحل برنامه ریزی و اجرایی می تواند به طور قابل توجهی خطر ابتلا به این فعالیت را کاهش دهد. علاوه بر این، دانشمندان علوم زمین همچنین می توانند فاکتورهایی مانند میزان نفوذ را ارزیابی کنند تا بتوانند تاکتیک های حفاری را برای سایت بهتر کنند. عوامل بسیاری وجود دارد که در طی این روند مورد توجه قرار می گیرند. برخی از این عوامل عبارتند از گرادیان حرارتی، نفوذ پذیری ورقه ها و ارتعاشات لرزه ای. AI می تواند کل عملیات را با تصمیم گیری مربوط به سرعت و جهت بهینه سازی به ارمغان بیاورد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *