فناوری هوشمند در صنعت برق

فناوری هوشمند در صنعت برق

فناوری هوشمند در صنعت برق
لطفا به این پست رای دهید

فناوری هوشمند در صنعت برق نیز پیشرفت به سزایی داشته است، بخش انرژی با موج جدید فناوری مواجه شده است و اکنون باید فرصت هایی را که از آغاز داده های بزرگ و سیستم های هوشمند ارائه شده است، به حداکثر برسانیم. ایجاد زیرساخت هوشمند با هوش دیجیتال داخلی باعث تبدیل انرژی به تولید، توزیع، مدیریت و ذخیره می شود. راه حل های هوشمند کارایی را به همراه می آورند و منجر به ایجاد مدل «آینده ساز» شده اند.

آینده انرژی به طور فزاینده ای بر روی هوش دیجیتال و استفاده از تجزیه و تحلیل داده ها تأثیر می گذارد که به کارگیری استفاده موثر از منابع کمک می کند. تکنولوژی حسگر هوشمند واکنش نشان می دهد و با محیط زیست ارتباط برقرار می کند، بهینه سازی عملکرد و بهبود کارایی بخشی از آن است. در ادامه با فناوری هوشمند در صنعت برق آشنا شوید، پنج راه حل هوشمند وجود دارد که انرژی صنعت برق را در بر می گیرد و فرصت های نوآوری را به وجود می آورد:

 

انواع فناوری هوشمند در صنعت برق

انواع فناوری هوشمند در صنعت برق

شبکه های هوشمند و مدل های پاسخ تقاضا»

شبکه های هوشمند در عمل نشان می دهد که چگونه اطلاعات دیجیتال تبدیل به انرژی صنعت و راندمان بهره وری انرژی می گردد. شبکه های هوشمند توسط مدل های پاسخ تقاضا (DR)، که تجزیه و تحلیل زمان واقعی از روند تقاضای مشتری را قادر می سازد، طراحی شده است. هوش دیجیتال با این مدلها یکپارچه شده است و به آنها اجازه می دهد تا به طور مستقل به تقاضای انرژی واکنش نشان دهند و براساس آن توزیع انرژی را تنظیم کنند.

 

Prosumers و Microgids

مردم به طور فزاینده انرژی بیشتری را از طریق انرژی های تجدید پذیر مانند پانل های خورشیدی و توربین های بادی تولید می کنند. این به مردم اجازه می دهد بیشتر انرژی خود را کنترل کنند. ایجاد میکروچیپ ها مردم را قادر می سازد تا از شبکه برق جدا شوند و مستقل از تولید برق محلی خود عمل کنند و به آنها انرژی بیشتری بدهند.

فناوری هوشمند در صنعت برق 2

به عنوان مثال، نصب پانل های خورشیدی مالکیت خانه را با کنترل منحصر به فرد خود بر روی انرژی خورشیدی ایجاد می کند و به آنها قدرت تصمیم گیری می دهد که از آن استفاده کنند یا آن را به شبکه بازگردانند.

 

متر هوشمند

متر هوشمند اجازه ارتباط دو طرفه بین نقاط تولید و مصرف است. تکنولوژی بی سیم، دستگاه های هوشمند را قادر می سازد اطلاعات مربوط به مصرف انرژی، مانند خواندن متر، را به تامین کننده انتقال دهد.

سپس فروشنده می تواند واکنش نشان دهد و تولید انرژی را بهینه سازد. این کار هزینه ها را کاهش می دهد و همچنین برای محیط زیست مناسب است زیرا انرژی کمتری مورد نیاز است.

 

نیروگاههای مجازی

فناوری هوشمند در صنعت برق 1

نیروگاههای مجازی (VPPs) اجازه می دهد منابع مختلف انرژی به یک شبکه متمرکز شود. هوش دیجیتال این شبکه مرکزی می تواند توزیع انرژی را کنترل و بررسی کند. این اجازه می دهد که VPPs برای تامین انرژی از بیش از یک منبع انرژی زمانی که تقاضای ان در اوج خود است بهره برد.

 

اینترنت ساختمان

مفهوم “اینترنت ساختمان ها” نشان می دهد که چگونه راه حل های نوآورانه انرژی در نهایت  می توانند در کل شهر هوشمند مستقر شوند. راه حل های دیجیتال انرژی را برای ساختن شبکه به اشتراک می گذارد که توزیع، استفاده و بهره وری انرژی را بهینه می کند.

فناوری هوشمند در صنعت برق

ادغام فناوری اطلاعات به زیرساخت های هوشمند نشان خواهد داد که چگونه توزیع و مصرف انرژی از طریق شبکه های تعاملی بهینه سازی می شود. با تحول دیجیتال بخش انرژی فعال خواهد شد، آینده ای را خواهیم دید که در آن نوآوری اجتماعی انرژی تجدید پذیر را به شبکه های هوشمند متصل می کند و انرژی قابل اعتماد و پاک را ایجاد می کند. نوآوری اجتماعی فرصتی عظیم برای کسب و کار، مصرف کننده ها و جامعه فراهم می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *